הצעירה הבריטית העידה בקפריסין: "יצאתי מהחדר רועדת וצורחת"

בת ה-19, שטוענת כי הודתה בבדיית האונס הקבוצתי בשל לחצים מצד החוקרים, סיפרה בביהמ"ש כי חבריו של הבחור שעמו קיימה יחסי מין בהסכמה נכנסו למקום ללא רשותה. "הצלחתי להתרחק והתחלתי לצעוק"

זמן צפייה: 02:40

פרשת המין בקפריסיןהצעירה הבריטית, שטוענת כי הודתה בבדיית האונס הקבוצתי באיה נאפה בשל לחצים פסולים של החוקרים, העידה היום (שלישי) בבית המשפט, וסיפרה: "אני לא יודעת כמה מהם אנסו אותי - הצלחתי להתרחק מהם והתחלתי לצרוח".

בת ה-19 סיפרה על יחסי המין שקיימה בהסכמה עם בחור ישראלי אותו פגשה מוקדם יותר, ושחזרה: "חבריו ניסו להיכנס, אמרתי 'לא, לא. אני לא עושה את זה'. אמרתי להם שהם צריכים ללכת. נשמעו הרבה צעקות בעברית".

עוד בחדשות 13:

רה"מ משיב לגנץ: "ברית הגנה עם ארה"ב לא תגביל את חופש הפעולה"

העליון דחה את הערעור: מלכה לייפר תעבור בדיקה פסיכיאטרית

רוסיה: פוטין אישר חוק המגדיר עיתונאים ובלוגרים "סוכנים זרים"

Capture
הצעירה הבריטית מובאת לדיון בהארכת מעצרה | צילום: החדשות 13

"לא יכולתי לנשום", סיפרה הצעירה. "ניסיתי להטות את הראש שלי הצידה והחברים צעקו, ניסיתי להזיז את רגלי, למשוך את הידיים שלי. לא יכולתי לראות כמה מהם אנסו אותי. התנשמתי, הצלחתי להתרחק מהם והתחלתי לצרוח יצאתי מהחדר כשאני רועדת וצורחת".

בהמשך עדותה, סיפרה על ביקורה במרפאה הסמוכה למלון: "הייתי מבועת כל כך שהתעלפתי פעמיים. לא יכולתי לשבת זקופה בניידת המשטרה".

תחנת המשטרה בקפריסין, היום
תחנת המשטרה בקפריסין | צילום: חדשות 13

בשבוע שעבר קבע בית המשפט כי ההודאה של הצעירה הבריטית קבילה, והינה ראייה מרכזית בתיק. אם בת ה-19 תורשע בכך שהגישה תלונת שווא על אונס קבוצתי שלטענתה ביצעו בה צעירים ישראלים ששהו איתה במלון - העונש המירבי לעבירה זו הוא שנת מאסר וקנס של אלף אירו.

בחודש שעבר התפרסמה עדות הצעירה בתקשורת הבריטית. על פי העדות, שנמסרה לבית המשפט בפמגוסטה בימים האחרונים, הצעירה ניסתה להסביר ששינוי הגרסה נבע מחשש שחוקר המשטרה בקפריסין יחטוף ויהרוג אותה, אם לא תבטל את התלונה: "אני יכולה לומר ב-100% שחששתי לחיי כשהייתי בתחנת המשטרה". לדברי בת ה-19, "החוקר רצה שאכתוב שהאונס היה מומצא - וצעק עליי שאפסיק לבכות".