עימות חריף בין המבקר לוועדת ההיתרים: "אל תנהלו לי את המשרד"

דיון בוועדת ההיתרים הפך לוויכוח יוצא דופן בין חברי הוועדה למתניהו אנגלמן, בשל סוגיית הכסף שרה"מ נתניהו קיבל מבן דודו נתן מיליקובסקי, שהוועדה דרשה ממנו להחזיר. "חרגתם מסמכותכם"

זמן צפייה: 01:26
דיון בוועדת ההיתרים עם מבקר המדינה החדש מתניהו אנגלמן הפך לעימות חריף ויוצא דופן בנוגע לסוגיית הכספים שקיבל ראש הממשלה בנימין נתניהו מבן דודו נתן מיליקובסקי. גורמים שהיו במקום בעת העימות העידו כי אנגלמן תקף את חברי הוועדה, ואמר להם כי: "חרגתם מסמכותכם, אתם לא צריכים להתערב במה שלא שלכם. התפקיד שלכם הוא להחליט אם לתת היתרים או לא. לא מעבר לזה. אל תנהלו לי את המשרד". נוכחים שהיו במהלך אותו עימות סיפור לחדשות 13 שהם היו מופתעים, ושלחו מכתב למבקר ובו אמרו "דברים אינם מקובלים עלינו, מאוד הופתענו מהדברים". כזכור, ועדת ההיתרים קבעה לפי חוות דעת של היועמ"ש שנתניהו חייב להחזיר את הכסף, 300 אלף שקלים, שקיבל מבן דודו לצורך ההגנה המשפטית במסגרת התיקים בהם הוא חשוד. לכתבות נוספות בנושא >> היועמ"ש: על נתניהו להשיב את הכספים שקיבל מבן דודו בפרקליטות סבורים: מיליקובסקי לא אמר אמת בעדותו בתיק 1000 יחודש המכרז לתפקיד בפרקליטות שבו התמודדה התובעת בתיקי נתניהו
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן | צילום: ערוץ הכנסת
בחודש שעבר, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, חזר על עמדתו לפיה על ראש הממשלה בנימין נתניהו להשיב את הכספים שלווה מבן דודו, נתן מיליקובסקי. זאת בעקבות החלטת ועדת ההיתרים לדחות את בקשת ראש הממשלה לקבלת מימון מקורביו. מטעם נתניהו נמסר בתגובה כי "חבל שהוועדה נכנסה לתחומים לא לה, נצלה את מעמדה כדי להערים קשיים חסרי תקדים על ראש הממשלה ולמנוע ממנו את הזכות הבסיסית להגן על עצמו בהליך משפטי. אירועים כאלה פוגעים באמון הציבור במערכת". לאחר מכן אמר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי על נתניהו להחזיר את הכספים שקיבל מבן דודו. לבסוף נמסר מטעם נתניהו כי "המידע שביקשה הוועדה נמצא אצל מבקר המדינה והגורמים המוסמכים על פי חוק - ועדת ההיתרים אינה חלק מהגורמים המוסמכים לעיין בחומר זה. אין הסבר לדרישות הוועדה שנעשות ללא סמכות או למניעיה שמסכלים כל דרך אפשרית בה ראש הממשלה יכול להגן על עצמו".