המו"מ לעסקה: שרה נתניהו מתנגדת להסדר הטיעון

נכון לשעה זו, רעיית ראש הממשלה לשעבר היא המתנגדת הגדולה במשפחה. לטענתה, לא יכול להיות ש"פקיד", כשהכוונה ליועמ"ש מנדלבליט, הוא זה שיקבע. עוד טוענת שרה נתניהו כי אין סיבה שבעלה יפרוש מהחיים הפוליטיים

זמן צפייה: 03:27

המשא ומתן להסדר טיעון עם נתניהו: נכון להיום (ראשון), שרה נתניהו היא המתנגדת הגדולה שבעלה יסכים להסדר טיעון בתיקי האלפים. הסיבה להתנגדותה היא שהיא אומרת ש"פקיד" (כשהכוונה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט) הוא זה שיקבע.

לדברי רעיית ראש הממשלה לשעבר, נתניהו לא עשה כלום ואין סיבה שהוא יפרוש מהחיים הפוליטיים כפי שהמתווה המסתמן ייאלץ אותו לעשות.

יש לציין גם את בנו של ראש האופוזיציה, יאיר נתניהו, שגם לו השפעה גדולה. שניהם ביחד עם נתניהו עצמו הם אלה שיקבעו. בקרב סנגוריו של נתניהו עדיין יש הסכמה שיש ללכת להסדר.

בצוות הקרוב של מנדלבליט ישנם הרהורים. הוא שומע את הביקורת שצריך ללכת עד הסוף במשפט. מנדלבליט נחוש שזה המתווה כרגע יחד עם התעקשותו על קלון.

כמו כן, הניסוח של כתב האישום המתוקן יכול להוות בעיה מאוד גדולה לנתניהו ולפרקליטי נתניהו בשל העובדה שכתב האישום המתוקן יהיה חמור לפי דרישת הפרקליטות ולפי ההערכות יכלול הודאה בעבירות של הפרת אמונים.

ביומיים שלושה הקרובים ההערכה היא שנתניהו יביע את עמדתו. ההערכה היא שלא יהיה הסכם לפחות עד סוף השבוע כך שהימים הקרובים יהיו קריטיים לעסקה.