לבקשת סנגורי נתניהו: הדיונים צומצמו ליומיים בשבוע

פרקליטו של נתניהו, עו"ד עמית חדד, הגיב על הצעת בית המשפט לעבור לארבעה ימי דיונים בשבוע - ביום השני לחידוש משפטו של ראש הממשלה: "במצב הנוכחי, בעיצומה של 'מלחמת חרבות ברזל' - אין אפשרות לנהל את הקשר הנדרש עם ראש הממשלה לצורך היערכות לחקירות העדים הצפויות". שמיעת הדיונים צומצמו ליומיים בשבוע

רה"מ נתניהו הבוקר בבית המשפט
רה"מ נתניהו בבית המשפט (ארכיון) | צילום: אורן בן חקון

ברקע חידוש משפט נתניהו בתיקי האלפים, הגיב הבוקר (שלישי) פרקליטו, עו"ד עמית חדד, על הצעת בית המשפט לעבור לארבעה ימי דיונים בשבוע: "במצב הנוכחי, בעיצומה של 'מלחמת חרבות ברזל' - אין אפשרות לנהל את הקשר הנדרש עם ראש הממשלה לצורך היערכות לחקירות העדים הצפויות". זמן קצר לאחר מכן השופטים קיבלו את בקשת פרקליטי אלוביץ׳ לצמצם את שמיעת ימי הדיונים במשפט ליומיים בשבוע.

אתמול התחדש משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים. על פי התכנון המקורי של הרכב השופטים, החל מחודש ינואר הקרוב היו אמורים להתקיים ארבעה דיונים בכל שבוע, וזאת בשל ההתקדמות האיטית של המשפט עד עתה. כעת קצב התקדמות הדיונים צפוי להשתנות.

עורך הדין של איש העסקים שאול אלוביץ', שעומד למשפט במסגרת תיק 4000, הודיע כי הוא משרת במילואים ולכן ביקש להוריד את מספר הדיונים השבועיים לשניים במקום שלושה. בעקבות הבקשה ונסיבות המלחמה, השופטים בוחנים אפשרות לפיה יתנהלו שני דיונים בשבוע בתיק 4000, ופעם אחת בתיק 1000 או 2000 - כך שיתנהלו שני דיונים בתיק שבו נאשם גם אלוביץ'.

שאול אלוביץ'
שאול אלוביץ' | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במהלך הדיון אתמול, התובעת יהודית תירוש ביקשה מהעד ערן בוחניק, אחד החוקרים בתיק, להתייחס לחקירתו של יאיר נתניהו במשטרה - לנוכח הטענות שנשמעו בעבר על כך שהחקירות היו ברוטליות ונועדו כדי "לסמן מטרות". לאחר שתירוש שאלה את העד האם זכורות לו הנחיות מיוחדות לחקירת בנו של ראש הממשלה, בוחניק השיב: "אני לא זוכר באיזה יום יאיר נתניהו נחקר, אני כן זוכר שהיה איזשהו עניין שפרקליטיו של רה"מ פנו ושאלו האם אפשר לוותר על העדות הזאת".

"אסייג, שהיה אז מפקד היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית, הורה לי ולחוקר מרשות ניירות ערך לנהוג בכפפות של משי וברגישות גבוהה במיוחד", הוסיף בוחניק, "מה שהשפיע על החקירה, היא לא הייתה חקירה כפי שאני רגיל אליה, זו הייתה חקירה אנמית. היא התקיימה לא בלהב 433 אלא במקום אזרחי, לאור הרגישות שדווחה לנו".