"הטיחה בספה וחנקה במגבת": אישום נגד המטפלת המתעללת מנס ציונה

ציפורה דוד, בת 65 ממושב בית עובד, מואשמת בהתעללות בקטין חסר ישע - לאחר שבשני מקרים "פגעה בדרכים גופניות ונפשיות" בבן שנה. בין היתר, סטרה לו, צעקה עליו ואיימה: "אני הורגת אותך"

זמן צפייה: 00:26

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד ציפורה דוד, בת 65 ממושב בית עובד, בגין התעללות בקטין ובחסר ישע. מכתב האישום עולה כי החל מינואר 2019 עבדה הנאשמת כמטפלת של תינוק יליד 2018 בבית הוריו שבנס ציונה, ובשני מקרים שונים בשבוע שעבר התעללה בו בדרכים גופניות ונפשיות. זאת, לאחר שבשבוע שעבר נעצרה בחשד להתעללות - בעקבות פרסום חדשות 13.

לפי כתב האישום, דוד בין היתר סטרה בפניו, צעקה לעברו, הטיחה אותו על הספה ועל השטיח, הצמידה מגבת לפניו תוך שהיא חונקת אותו, הזיזה את התינוק עם רגלה, יצאה לעשן והותירה את התינוק לבדו. ב-12 במאי, בעת ששמרה על התינוק, אף אמרה לו: "אני הורגת אותך".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

הוארך ב-4 ימים מעצר המטפלת שתועדה מתעללת בתינוק בנס ציונה

מטלטלת - וסוטרת בפנים: מטפלת מנס ציונה תועדה מכה תינוק בוכה

מטפלת בקשישה – ומכסה את מצלמת האבטחה: תיעוד החשודה ברצח

המטפלת המתעללת מנס ציונה
המטפלת המתעללת מנס ציונה

ב-15 במאי, בהזדמנויות רבות בהן החל התינוק לבכות, צעקה לעברו "די" והזיזה אותו ממקום למקום בחוזקה. כמו כן, יצאה הנאשמת מהבית לעשן תוך שהותירה את התינוק לבד בבית. לאחר מספר דקות, כשהמשיך התינוק לבכות, ניגשה אליו הנאשמת, צעקה לעברו מספר פעמים "אמרתי די" - והכניסה את המוצץ בחוזקה לפיו. לאחר מכן, השכיבה את התינוק על הספה והחליפה לו חיתול. כשסיימה להחליף את החיתול, משכה את התינוק בידיו וצעקה עליו "תעמוד".

בהמשך, התינוק החל לבכות שוב, והנאשמת בתגובה סטרה בפניו בחוזקה פעמיים, הכתה אותו והטיחה אותו על הספה, כל זאת, כשהיא ממשיכה לצעוק עליו: "די לבכות, די". התינוק המשיך לבכות, ודוד בתגובה הכניסה מוצץ בחוזקה לפיו, הלכה למטבח והותירה את התינוק בוכה על הספה לבדו.

כשעה מאוחר יותר, בכה התינוק עוד פעם והנאשמת בתגובה הרימה את התינוק והושיבה אותו בחוזקה על השטיח מול הטלוויזיה תוך שהיא צועקת מספר פעמים "די לבכות". בתגובה לבכי, הכתה את התינוק עם ידה בפיו ואז דחפה בחוזקה בקבוק לפיו של התינוק וצעקה לו "תחזיק, תשתה", תוך שהוא ממשיך לבכות בעוצמה. כשנפל הבקבוק לרצפה, קרבה דוד את פניה לתינוק, צעקה באוזנו "די, די" וסטרה לו בכוח. לאחר מכן, השכיבה הנאשמת את התינוק בעוצמה על גבו על השטיח, היא הזיזה מספר צעצועים ברגליה, ואז גם את התינוק.

אמו של הפעוט מנס ציונה
אמו של הפעוט מנס ציונה

דוד שכבה על הספה וקראה במכשיר הסלולרי שלה מספר דקות, עד שהבחינה שהתינוק מטפס על הספה וצעקה לתינוק: "מה אתה עושה?" והטיחה אותו על השטיח תוך שהוא בוכה. היא הותירה אותו בוכה על השטיח תוך שצועקת לעברו "די, די". כשהמשיך התינוק לבכות, נעמדה המטפלת מאחוריו, תפסה בחלק האחורי של ראשו, נטלה מגבת, הצמידה אותה פעמיים בחוזקה לפניו של התינוק וחנקה אותו באמצעותה למשך מספר שניות, תוך שהתינוק בועט ברגליו ומנסה להסיר את המגבת מפניו.

כאמור, דוד נעצרה ביום רביעי בשבוע שעבר בחשד להתעללות בתינוק בעקבות פרסום חדשות 13, ויום לאחר מכן מסרה את גרסתה להאשמות העולות נגדה: "לא נתתי מכה לפעוט, לא טלטלתי אותו, לא הייתה מכה", אמרה. לדבריה, "אני תמיד מטפלת בו באופן מסור, אני אוהבת אותו כמו נכד. טיפלתי בו ועשיתי הכל כדי שיהיה לו טוב".

לטענתה של המטפלת גם אביו של הילד יכול לאשר את חפותה: "האבא עובד מהבית המון פעמים, והוא אף פעם לא ראה שום דבר כזה". המטפלת הוסיפה כי התיעוד מעוות: "הסרטון לא הוצג כהווייתו, אני בהלם. עשרים שנה שאני מטפלת בילדים". בסוף דבריה ציינה כי אין לה עבר פלילי.