הוועדה הרוסית אישרה את בקשת החנינה של נעמה יששכר

ההמלצה לשחרור הצעירה הישראלית הכלואה במדינה תעבור למושל מוסקבה ולאחר מכן לנשיא פוטין, שההחלטה אם לשחרר את יששכר ולאפשר לה לחזור לישראל - נמצאת בידיו

נעמה יששכר וולדימיר פוטין
נעמה יששכר וולדימיר פוטין | צילום: רויטרס, טוויטר

הוועדה הרוסית אישרה היום (שני) את בקשת החנינה של נעמה יששכר, הצעירה שכלואה ברוסיה. כעת, ההמלצה לשחרורה תעבור למושל מוסקבה ולאחר מכן לנשיא פוטין - שההחלטה הסופית נמצאת בידיו.

לכתבות נוספות בנושא >>

הקרמלין על בקשת החנינה של יששכר: "פוטין יקבל החלטה בקרוב"

נעמה יששכר הגישה בקשת חנינה רשמית לנשיא פוטין

נעמה יששכר וולדימיר פוטין
נעמה יששכר וולדימיר פוטין | צילום: רויטרס, טוויטר

מוקדם יותר היום, הקרמלין אישר שקיבל את בקשת החנינה של נעמה. "ההליכים החוקיים בנושא מבוצעים כעת, כדי שבזמן הקרוב הנשיא פוטין יוכל לקבל החלטה", נמסר. מאוחר יותר צפויה להתכנס ועדה שתדון בבקשת החנינה שהוגשה על ידי עורכי דינה של יששכר.

אתמול הגישו עורכי דינה של יששכר בקשת חנינה רשמית לפוטין, לאחר שזה הבהיר שעליה לעשות זאת על מנת שהוא יוכל לקבל החלטה בנוגע לשחרורה. בבקשה נכתב כי "נעמה, משפחתה ועורכי דינה מקווים שנשיא רוסיה יאמץ במהירות, בהתאם לסמכותו, החלטה בנוגע לחנינה ושחרור של נעמה".

ביום שישי, יפה יששכר, אמה של נעמה, סיפרה בריאיון ל"שישי עם אילה חסון" על הפגישה עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. "אמרו לי שהוא איש קר, שאולי הוא לא יסתכל לי בעיניים, אבל הוא היה מאוד אנושי", אמרה. "הוא לחץ לי את היד, החזקתי אותו עם היד השנייה – שלא יברח".