נעמה יששכר הועברה לכלא מרוחק ממוסקבה - מבלי ליידע את משפחתה

הצעירה הכלואה בכלא הרוסי הועברה בסופ"ש האחרון למתקן הממוקם בפרברי הבירה - מהלך שהתגלה לאחר שעו"ד הגיעה לביקור והבינה שהיא איננה. עוד גילתה עורכת הדין כי נלקחו מנעמה ספרים וביגוד חם

זמן צפייה: 06:00

נעמה יששכר, הצעירה הכלואה בכלא הרוסי, הועברה בסוף השבוע האחרון לכלא הממוקם בפרברי מוסקבה - כך נודע היום (שלישי). בני משפחתה ועורכי דינה של הצעירה לא עודכנו בדבר המעבר, ועורכת הדין גילתה זאת רק כאשר הגיעה לבקרה בכלא והבינה שהיא איננה.

לאחר בירור ובסיוע קונוסליית ישראל, אותרה יששכר בכלא המרוחק. עורכת הדין מצות ההגנה נסעה לבקרה וגילתה כי נלקחו מיששכר ביגוד חם וספרים שנמסרו לה על ידי משפחתה. עוד נאסר עליה להכניס עוגה שקיבלה לכבוד החג.

לעורכת הדין נמסר כי יששכר תעבור לכלא אסירים אחר בשבוע הבא, ובשלב זה לא ניתן לומר למשפחה או לעורכי הדין באיזה כלא מדובר. עד אז אימה, יפה יששכר, לא תפגוש אותה. נעמה מסרה לאימה דרך עורכת הדין כי היא תשושה וכל מעבר כזה מתיש אותה. החשש של יפה יששכר לגבי מעבר לכלא בסיביר עדיין קיים כיוון שלא הובטחה להם שהות בכלא הממוקם במחוז מוסקבה.

עוד בחדשות 13:

נתניהו שוחח עם פוטין: "ביקש פעם נוספת לשחרר את נעמה יששכר"

יפה יששכר: "נעמה רוצה להגיש ערעור לערכאה גבוהה יותר"

אחותה של נעמה יששכר: "חייבים נס חנוכה, המשפחה שלנו מתפרקת"

נעמה יששכר בתא זכוכית בדיון בערעור שהגישה
נעמה יששכר בתא זכוכית בדיון בערעור שהגישה | צילום: חדשות 13

בשבוע שעבר שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, וביקש ממנו לפעול לשחרורה של יששכר. נוסף על כך, דנו השניים באיראן ובמצב בסוריה ואף שיגרו איחולים הדדיים לרגל חג החנוכה והנובי גוד - כך על פי הודעת לשכת נתניהו.

מנגד, בהודעת הקרמלין על השיחה בין השניים לא היה אזכור מפורש לסוגיית נעמה יששכר. "ביוזמת הצד הישראלי ניהל פוטין שיחת טלפון עם נתניהו. השניים דנו בנושאים שעל סדר היום האזורי, כמו גם כמה סוגיות של יחסים דו-צדדיים במסגרת ביקורו של נשיא רוסיה בישראל שנקבע לינואר 2020. השניים החליפו ברכות על השנה החדשה וחג המולד, וחנוכה שנחגג בישראל", מסר הקרמלין.