יפה יששכר: "נעמה רוצה להגיש ערעור לערכאה גבוהה יותר"

השתיים נפגשו לראשונה מאז דחיית הערעור. האם ציינה כי נעמה "מאוד מוטרדת" ותמשיך להילחם למען שחרורה. עוד סיפרה: "נעמה אמרה שבזמן המשפט הרגישה את אהדת הנוכחים באולם - זה סיפק לה נחמה"

זמן צפייה: 01:35

יפה יששכר, אמה של נעמה העצורה ברוסיה, פגשה הבוקר (שלישי) את בתה בבית הכלא - לראשונה מאז נדחה הערעור בעניינה. "הפגישה הייתה טעונה, נעמה מאוד מוטרדת", כתבה יפה בפייסבוק. "היא רוצה להרגיש ערעור לבית משפט גבוה יותר, היא לא מוכנה להאמין שזהו גזר דינה - ובצדק".

"עשרה ימים לאחר גזר הדין, היא אמורה לקבל תוקף של אסירה בכלא רגיל וזה יכול להיות בכל מקום ברוסיה", סיפרה האם. "היא מצפה להגיע הביתה והיא מרגישה שזה רק מתרחק בזמן שהיא נשאבת עמוק יותר אל תוך תרחיש הבלהות הזה".

עוד בחדשות 13:

אחותה של נעמה יששכר: "חייבים נס חנוכה, המשפחה שלנו מתפרקת"

יפה יששכר לאחר דחיית הערעור: "מצפה שהמדינה תוציא אותה מכאן"

משרד החוץ העביר לפוטין מסמך בעניינה של נעמה יששכר

נעמה יששכר
נעמה יששכר בדיון בערעורה בביהמ''ש במוסקבה | צילום: חדשות 13

"היא אמרה שהיא גאה בעצמה שהכול יצא לה מהפה בלי לגמגם בכלל", המשיכה יפה. "שהיא באמת התאמנה הרבה והיה לה חשוב להשמיע את קולה בבירור,
למרות שהכל שם בסוף התגלה כהצגה אחת גדולה".

עוד הוסיפה כי "נעמה סיפרה לי שבזמן שהייתה בתוך תא הזכוכית ועיניה הצטלבו עם כל מי שהיה באולם - כתבים זרים, עיתונאים ישראלים - היא הרגישה את האהבה שלהם. הם חייכו אליה בעיניים חמות ומאירות וזה סיפק לה נחמה קטנה לרגעים הקשים של אחרי המשפט".

יפה הצהירה: "אנחנו לא נפסיק להילחם לשחרורה, וגם לא היא. אין ספק שיש בה כוח אין-סופי שמדהים אפילו אותי, אני לא יודעת מאיפה היא שואבת אותו.
אני כל כך רוצה להאמין שבקרוב זה ייגמר והיא תהיה איתי שוב בבית".

יפה יששכר, אמה של נעמה
יפה יששכר, אמה של נעמה | צילום: החדשות 13

בשבוע שעבר, כאמור, דחה בית המשפט ברוסיה את ערעורה של נעמה יששכר, והיא תמשיך לרצות את 7.5 שנות המאסר שהוטלו עליה.

לאחר ההכרעה, שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם אמה של נעמה, יפה יששכר, והבטיח לה: "חרף האכזבה מהחלטת בית המשפט - אני לא מוותר. אמשיך לפעול בכל דרך כדי להשיב את נעמה הביתה". יששכר אמרה לו: "מה זה ׳זמן׳? תגיד לי משהו, תן לי תקווה".

ממשפחת יששכר נמסר בתגובה לדחיית הערעור: "אנו מצטערים וכועסים. כולם ראו את הפארסה שהתנהלה כשנעמה מבודדת בתא זכוכית. נעמה לא צריכה לשאת על הכתפיים שלה את כל האינטרסים והמחלוקות בין ישראל לרוסיה. אנו מבקשים מראש הממשלה , תממש את התחייבותך. אל תאפשר מצב שבו פוטין נוחת בישראל לטקס ממלכתי בלי שנעמה שבה הביתה".

במהלך הדיון, יששכר פנתה לשופטים ואמרה: "אני לא קניתי את החשיש, לא לקחתי מאף אחד ולא שמתי בתיק שלי. השוטרים שמצאו את החשיש בתיק שלי חשבו שנכון להאשים אותי בפשע", הוסיפה נעמה, שדיברה מתוך תא זכוכית באולם שבו התקיים הדיון. "לא הסבירו לי את המשמעות של האירוע, אני מעולם לא הייתי ברוסיה, אני לא דוברת השפה ולא מכירה את החוקים במדינה".