פרסום ראשון: נעצר חשוד בתקיפת פעילי שמאל בדרום הר חברון

במהלך פעילות תיקון כביש של פעילי שמאל באזור המאחז הלא חוקי מצפה יאיר שבדרום הר חברון, ביום שישי האחרון, חסמו כמה מתנחלים את הדרך. כשעצרו הפעילים - הם הותקפו באבנים. היום, המשטרה עצרה חשוד ראשון בחשד לתקיפת פעילי השמאל

זמן צפייה: 00:40

גבר בן 31 נעצר היום (ראשון), בחשד לתקיפתם ביום שישי האחרון של פעילי שמאל באזור המאחז הלא חוקי מצפה יאיר שבדרום הר חברון. כזכור, הפעילים הותקפו בשעה שתיקנו כביש באזור, אז חסמו מתנחלים את הדרך ותקפו אותם באבנים. שניים מהפעילים נפצעו קל ופונו לקבל טיפול רפואי.

מתנחלים יידו אבנים לעבר פעילים בדרום הר חברון
מתנחלים יידו אבנים לעבר פעילים בדרום הר חברון

ממועצה האזורית הר חברון נמסר לאחר האירוע: "מדי שבוע מגיעה קבוצה של אנרכיסטים לפגוע בשגרת חייהם של מתיישבי הר חברון. גם היום הם חסמו כבישים, הציתו חלקות ופוגעים בשגרת החיים כפי שניתן לראות מהסרטונים. האנרכיסטים עוברים על החוק מדי שבוע ולמרות בקשתי מול גורמי האכיפה הם עדיין מגיעים ומתסיסים. לגבי הסרטון המדובר, כפי שציינו בעבר - אנו נגד אלימות". עוד הוסיפו: "אנו קוראים למשטרת ישראל לפעול בחומרה נגד זורקי האבנים ובמקביל לטפל בגורמים האנרכיסטים המתסיסים ומערערים את היציבות באזור כולו".

מצה"ל נמסר בסוף השבוע: "מוקדם יותר היום התקיימה הפגנה של פעילים באזור מצפה יאיר שבמרחב החטיבה המרחבית יהודה. בהפגנה נכחו כ-250 איש ביניהם מתיישבים, פעילים ופלסטינים. כוח צה"ל נכח בנקודה והוכרז במקום צו שטח צבאי סגור על מנת להפריד ולמנוע חיכוך בין הצדדים, והנ"ל התפזרו. "בנקודה נוספת, בכביש העלייה למצפה יאיר, התקבל דיווח על חיכוך בין פעילות שנסעו ברכבן למספר מתיישבים שיידו לעברן אבנים. כוח צה"ל ששהה במוקד המרכזי זיהה את האירוע מרחוק וקפץ על מנת להרחיק את המתיישבים. משטרה הוקפצה לאירוע, הפצועה טופלה והאירוע פוזר".

השר לביטחון הפנים עמר בר לב אמר בעקבות האירוע: "אבן עלולה להרוג, ומי שמשליך אותה הוא מחבל, גם כשמדובר ביהודים. משטרת ישראל פועלת כדי לאתר את חבורת הפורעים הזו ולהניח עליה את היד. מבחינתי אין הבדל בינם לבין מחבלים פלסטינים שמשליכים אבנים כדי להרוג יהודים".