ישראל: לא נסגיר את ההאקר לארה"ב

משרד המשפטים בישראל הודיע למשרד המשפטים האמריקני על סירובו לאפשר את הסגרתו של ההאקר שזרע בהלה לארה"ב

ההאקר בדיון בבית המשפט
לאחר שאתמול פורסם בחדשות 2 כי משרד המשפטים האמריקני דורש את הסגרתו של ההאקר מאשקלון וכי הוגשו נגדו שני כתבי אישום בארצות הברית, מתברר הערב (ראשון) כי ישראל סירבה לבקשה להסגירו. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת לחדשות 2 נודע כי האמריקנים פנו למשרד המשפטים הישראלי וביקשו להסגיר את הצעיר - אך ישראל סירבה. למרות הסירוב, אין קרע בין משרדי המשפטים של ארצות הברית וישראל. בפרקליטות בישראל הבהירו לעמיתיהם האמריקנים שההאקר ביצע עבירות ב-10 מדינות שונות, אך הוא יועמד לדין בישראל. בכל מקרה, האמריקנים עוד לא הניפו דגל לבן על דרישתם.
ההאקר בדיון בבית המשפט
ההאקר בדיון בבית המשפט
מחר צפויה הפרקליטות בישראל להגיש כתב אישום חמור נגד ההאקר בן ה-18, החשוד שביצע מאות שיחות איום למוסדות יהודיים ברחבי העולם. אתמול הוגשו שני כתבי אישום חמורים נגדו בארצות הברית. במקביל להתרחשות בין משרדי המשפטים בארה"ב ובישראל, במשטרה חושפים ממצאים נוספים מחקירת הצעיר. מהחקירה עולה כי ההאקר מאשקלון סחט באיומים חבר סנאט מהמפלגה הרפובליקנית בארה"ב. חשדות אלה יצטרפו לכתב האישום שיוגש מחר בבית המשפט המחוזי בתל אביב. לפי המשטרה, לאחר שחבר הסנאט התבטא בתקשורת נגד החשוד על רקע שיחות האיום, התקשר אליו החשוד וביקש ממנו שיחזור בו ולא - יקנוס אותו בביטקויין בכל 72 שעות. אם לא ישלם, אמר לו, הוא יפליל אותו בשיטות משלו. לאחר שחבר הסנאט לא נענה לשיחות האיום והסחיטה, החל החשוד לרכוש סמים ברשת ולשלוח אותם במעטפות אל בית הנסחט בניסיון להפליל אותו.
איום על מוסד יהודי בארה''ב
איום על מוסד יהודי בארה''ב
אמש פורסם בחדשות 2 כי מפרטי חקירתו בישראל עולה הצעיר הציע לכאורה את "שירותי האיום" שלו בתשלום. כך למשל, בחשבונו ברשת נמצא סכום של קרוב לשני מיליוני שקלים ב"ביטקוין". במסגרת החקירה נבדק האם תלמיד באחד ממוסדות החינוך בארצות הברית שעמד בפני בחינה ביום מסוים ביקש לדחות אותה ויצר קשר עם החשוד ושילם לו באמצעות המטבע האינטרנטי. בתמורה, על-פי החשד, האחרון יצר קשר עם בית הספר של מבקש השירות, הודיע על "פצצה" - והביא לפינוי המוסד ולביטול הבחינה. כעת תיאלץ הפרקליטות בישראל להחליט האם להסגיר את הצעיר לארצות הברית וביום שני יוגש נגדו כתב אישום בישראל. הפרשה החלה לפני כשלוש שנים, אז החל אלמוני להתקשר למוסדות יהודיים ברחבי העולם ובשיחותיו התריע על פצצה שהוטמנה. באחת הפעמים הוא אף גרם לנחיתות חירום של מטוסי אל-על ודלתא. בתום חקירה סמויה שכללה את יחידת הסייבר של להב 433 וה-FBI, נעצר הצעיר יחד עם אביו ונחקר בחשד למעורבות במעשים. בעת המעצר, המשטרה החרימה שלושה מחשבים של הבן ואת אנטנת ה-WiFi שבה עשה שימוש. אביו ציין כי לא חשד בבנו כשרכש את האנטנה. לאחר ששוחרר האב ממעצר הוא טען כי "העולם לא מבין" שבנו סובל מאוטיזם קשה. "הילד הזה הוא שונה, הוא ייחודי", הסביר. "הוא ייחודי בכל הממדים שאנשים ראו". האב ציין כי הוא עצמו סבל בעברו מבעיות רפואיות, וכי גם בנו מתמודד עם בעיה רפואית. "הייתי חשוף לאלפי כימיקלים הרסניים מאוד", אמר. "עברתי שלושה ניתוחים להסרת גידולים. גם לבן שלי יש גידול". "הוא נקלע למצב רפואי שהביא אותו למקום הזה", טענה עו"ד שירה ניר, פרקליטתו של הבן שנעצר. "זה לא היה בשליטתו. המעשה לא בוצע מתוך רצון או זדון. הוא זקוק לטיפול רפואי גם במחיר חייו, ואת זה המשפחה מבינה, ובסופו של יום מקומו בבית". תגובת אביו של החשוד: "מצער אותי שערוצי החדשות מטעים את הציבור ביחס למצבו הבריאותי של הנאשם שאובחן עם גידול בראש ואוטיזם, וכי לא היה אחראי למעשיו כתוצאה מכך. מצער אותי גם שמצבו הבריאותי מתדרדר בזמן מעצרו כרגע בגלל הגידול בראשו, ואף אחד לא מתחשב באזהרות של ההורים שמצבו מתדרדר".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ