"הכניס ידיים, שם עליי טלית ואמר את 'התיקון הכללי'"

אחת המתלוננות נגד הרב ברלנד מספרת על התקיפה, ועל התחושה הקשה בעקבות העונש הקל שנגזר במסגרת עסקת הטיעון

ירצה עונש קל למרות האישומים. הרב ברלנד,

מ' הייתה רק בת 14 כשהגיעה לראשונה לביתו של הרב אליעזר ברלנד בביתר עלית. "התרגשתי", היא מספרת, "על שזכיתי להתקבל אצל הרב המנהיג ולקבל ממנו הדרכה". לדבריה של מ', היום בת 19, הרב לא המתין אפילו שנייה אחת. "תפס אותי חזק וחיבק אותי מאוד חזק והתחיל לנשק אותי בפה ובפנים. הוא נגע בי, הכניס ידיים ושם עליי את הטלית ואמר את התיקון הכללי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך קרוב לשנה מ' הגיעה לביתו של הרב ברלנד כמעט כל לילה, מחכה שיקרא לה למשרדו ובחדר הסגור הוא שב וביצע בה מעשים מגונים. מ' אומרת כי מעשיו של הרב בתוך החדר היו ידועים. "אני רואה את עשרות הנשים שנכנסות ויוצאות משם ולכולנו ברור מה קורה בחדר בפנים. אני רואה איך הוא תוקף ילדות קטנות בנות חמש ועשר. היום אני מסתכלת אחורה ואני אומרת שזה לא יתכן שזה השיח בין ילדות בנות 14-15 על מגע עם גבר בן 77".

"התלוננתי כי הייתי חייבת להיות נאמנה לאמת שלי"

מ' טוענת כי מעמדו הרם של הרב הוא זה שגרם לעצימת העיניים בסביבתו ממעשיו: "כל החברה שם מסביב נותנת לזה לגיטימציה. זה בסדר גמור כי הוא רב וכי הוא כאילו אלוהים וזה בסדר גמור. כל דבר שהוא עושה הוא יודע הכי טוב מה הוא עושה".

בתגובה לעונש הקל שנגזר על הרב ביחס לאישומים טוענת מ' כי היא "אחת מתוך עשרות קורבנות לכת הזאת. עברו עליי לילות ללא שינה, שילמתי כל כך הרבה כסף לטיפול פסיכולוגי, התאמצתי בשביל למצוא את הכוח בתוכי לקום ולפנות למשטרה, ועשיתי את זה למרות הכול כי ידעת שאני חייבת להיות נאמנה לאמת שלי ולצדק בעולם".

המתלוננת: רק אחת מתוך עשרות. (חדשות 2)
המתלוננת: רק אחת מתוך עשרות. (חדשות 2)

"חייבים לתת תקווה למי שנפגע ממנו"

"למה אני אמורה ללכת, להסתובב בעולם ולדעת שהבן אדם שפגע בי ובאנשים הקרובים הכי אליי מסתובב חופשי בארץ? למה?", שואלת מ' שקוראת להחמיר את עונשו של מי שתקף אותה. "אי אפשר לתת לזה לקרות. המדינה חייבת לתת תקווה לאנשים שנפגעו ממנו. מדינת ישראל חייבת להשאיר אותו בכלא כך שאולי עוד נשים יבואו ויתלוננו, היא חייבת!"

בשעתו הכחיש הרב את כל החשדות נגדו. בריאיון לגיא פלג באמסטרדם, אחת מתחנותיו במסע בריחתו, הוא טען כי "הכל שקר. אני כבר מגיל 50 בלי כוח גברא אין לי כבר שום יייחוד, לא עם אשתי ולא עם אף אחת".

הרב ברלנד הואשם במעשים מגונים, כולל בקטינה, ובהטרדות מיניות בארבע נשים. בהסדר הטיעון שהתגבש הרב ברלנד הודה באישומים מרוככים שנעדרו מהם סממנים מיניים בולטים. שתיים מארבע המתלוננות נגדו הוצאו מכתב האישום ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בלבד, מהם נוכתה כל התקופה שהוא כבר ריצה במאסר בדרום אפריקה ובישראל. אחרי הפחתת שליש, הרב ברלנד ירצה רק חודשים ספורים בכלא.