בפרקליטות הבהירו כי הוא האחראי: בת 3 נפלה מרכב - הנהג נשלח לכלא

רומן בדלבייב נשלח ל-14 חודשי מאסר, לאחר שהורשע בגרימת מותה ברשלנות של פעוטה בת 3 שנפלה מרכבו בזמן נהיגה ונהרגה. לטענתו, נהרגה מפגיעת רכב אחר

זירת האירוע ב-2014
זירת האירוע ב-2014 | צילום: חדשות 2

14 חודשי מאסר בפועל נגזרו היום (רביעי) על רומן בדלבייב, שהורשע באחריות למותה של פעוטה בת שלוש בתאונה קטלנית בשנת 2014. הפעוטה נפלה מרכב בו נהג בדלבייב באזור צומת בית דגן, שם נהרגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדלבייב טען בתוקף במהלך משפטו כי הפעוטה לא מתה כתוצאה מהנפילה מהרכב, אלא היות ונדרסה למוות על ידי רכב אחר. בית המשפט לא השתכנע, והרשיע אותו הן בגרימת מוות ברשלנות והן בשיבוש הליכי משפט, שכן עזב את זירת האירוע. לדבריו, לא נמלט אלא התבלבל בדרכו לבית החולים.

עורך דינו של בדלבייב, עורך הדין אלטורי נמר, מסר כי "זהו גזר דין קשה. אנחנו טענו לאורך כל הדרך, וניסינו להוכיח לבית המשפט, שהילדה נפלה מהמכונית ונדרס על ידי מכונית אחרת. למרות הנסיבות הטראגיות, המשטרה הייתה צריכה למצוא את הנהג שדרס למוות את הפעוטה".

הרכב ממנו נפלה הפעוטה
הרכב ממנו נפלה הפעוטה | צילום: חדשות 2

"הנאשם הסיע פעוטה בת כשנתיים וחצי, בתה של בת זוגו, מבלי שדאג לחגור אותה למושב בטיחות ייעודי כנדרש בחוק, מבלי שנעל את הדלתות בנעילת ילדים ובעודו מאפשר לפעוטה להתנהל ברכב באופן חופשי תוך כדי נסיעה, באופן שעלול לסכן את חייה", נמסר מפרקליטות מחוז מרכז. "במהלך הנסיעה נפתחה הדלת והפעוטה נפלה מהרכב ונדרסה למוות".

עוד הוסיפו בפרקליטות כי "הלקח מהמקרה המצמרר ראוי להדהד באזני כולנו. האירוע מעיד על החשיבות העצומה של שימוש בכיסאות בטיחות המותאמים לילדים ושמירה על הוראות בטיחות כלפי ילדים בעת נהיגה ברכב, אשר כל סטייה מהן עלולה להסתיים באסון. אנו מבקשים להשתתף בצערה העמוק של המשפחה".