החשוד ברצח במגדל כשיר לעמוד לדין

חוות הדעת של הפסיכיאטר שבדק את נדב סלע, החשוד שרצח את אשתו, ילדיו ובן השכנים במושבה מגדל, קובעת שהוא כשיר לעמוד למשפט

זמן צפייה: 00:14
חוות דעת שהגיש הבוקר (ראשון) הפסיכיאטר המחוזי לבית המשפט בנצרת קובעת כי נדב סלע, החשוד ברצח אשתו, ילדיו ובן השכנים במושבה מגדל כשיר לעמוד לדין. בהתאם להכרעת הפסיכיאטר האריך בית המשפט את מעצרו של סלע וכתב אישום יוגש נגדו ביום חמישי. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת הבוקר הוגשה נגד סלע הצהרת תובע בבית המשפט שם סירב לדבר עם העיתונאים הרבים. כשנשאל האם מעוניין להגיד משהו, חזר על הטענה שלו מהשבוע שעבר ואמר: "אני חתול רחוב". הרצח המזעזע התרחש לפני כחודש בשעות אחר הצהריים של יום שבת. שכנים דיווחו למגן דוד אדום ולמשטרה על נתן עתיה בן ה-10 שמסתובב פצוע ברחובות. כשנכנסו לבית ממנו נמלט גילו את רעייתו של סלע, דור כרסנטי, כשהיא ללא רוח חיים ולאחר מכן את שני בניה - בנימין בן ה-8 חודשים ויוסף בן השנתיים. כמו כן נמצא גםנחמן עתיה, אחיו של נתן בן ה-11. צוותי מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותם של הארבעה.
זירת הרצח במגדל
זירת הרצח במגדל | צילום: דוברות המשטרה
בזמן הארכת מעצרו הראשונה אמר עו"ד ארז מושקוביץ, המייצג את סלע מטעם הסניגוריה הציבורית כי "מדובר בטרגדיה קשה. בית המשפט הפנה את החשוד לפסיכיאטר המחוזי שישקול הסתכלות פסיכיאטרית בתנאי אשפוז". לחדשות 2 נודע כי האב החשוד ערך ככל הנראה תכנון מקדים לאירוע המזוויע. לפני יותר משלושה חודשים, במיקום לא רחוק מבית המשפחה, ביצע החשוד תאונת דרכים עצמית והתהפך עם מכוניתו. הוא לא נפגע, אך בתקופה שלאחר התאונה הוא הקפיד להשמיע אמירות בסגנון "חבל שלא נהרגתי". אז גם עלה החשד שהתאונה בוצעה בכוונה תחילה.
sela
יחד עם זאת, בתחילת החודש, כך מתברר, הוא נפרד לשלום מכמה מחבריו, ביקש מהם סליחה אך לא פירט באשר לאמירות המוזרות. הפרט הזה קיבל אישוש מכיוונה של אמה של דור, רווית, שאמרה אז כי היא "בטוחה במיליון אחוז" שהחשוד ביצע את המיוחס לו בכוונה תחילה. "הוא הלך ונפרד מאנשים. רק בערב יום שישי הוא ישב אצלי בשולחן וביקש סליחה מהחתן שלי דניאל. אמר לו: 'סליחה אם פגעתי, סליחה אם דיברתי לשון הרע' וגם נפרד מאנשים אחרים ביישוב".