הוועדה הכריעה: לשחרר את קצב

ועדת השחרורים אישרה את קיצור עונשו של הנשיא לשעבר, שריצה 5 מ-7 שנות המאסר שנגזרו עליו וישהה במעצר בית כל יום מ6:00-22:00. אושרה בקשת המדינה לעיכוב ביצוע

קצב ישוחרר מהכלא (קובי גדעון, פלאש 90)

חברי ועדת השחרורים קבעו היום (ראשון) כי הנשיא לשעבר משה קצב שהורשע באונס ישוחרר מהכלא, לאחר שריצה עונש מאסר של 5 שנים, מתוך 7 השנים שנגזרו עליו. בעקבות ההחלטה הגישה הפרקליטות בקשה לעיכוב ביצוע על מנת לבחון את עניין הגשת ערעור, ווועדת השחרורים נענתה לבקשה והחליטה על עיכוב ביצוע של 7 ימים.

להחלטה המלאה של ועדת השחרורים - לחצו כאן

הוועדה הכריעה: קצב ישוחרר(קובי גדעון, פלאש 90)
הוועדה הכריעה: קצב ישוחרר(קובי גדעון, פלאש 90)

מדובר בדיון השלישי בעניינו של קצב, לאחר ששתי בקשות השחרור הראשונות שלו, בחודש אפריל ובחודש אוגוסט, נדחו. במסגרת ההחלטה, יוטלו על קצב מספר תנאים מגבילים:

- קצב יוכל לשנות את כתובת מגוריו ליישוב אחר רק באישור הוועדה.

- קצב יימצא במעצר בית בכתובות החל מן השעה 22:00 ועד השעה 06:00 למחרת היום, בכל ימות השבוע.

- קצב יחתום בתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריו תוך 48 שעות ממועד יציאתו את שערי בית הסוהר ולאחר מכן פעם בחודש.

- קצב לא יעבור כל עבירה.

- קצב לא יתרועע עם עבריינים, אלא במסגרת הטיפול.

- קצב לא יצא לחו"ל ללא אישור הוועדה.

- קצב יישא עמו בכל עת את פנקס רישיונו.

תנאי שחרורו של קצב
תנאי שחרורו של קצב

בנוסף פירטו חברי הוועדה את עיקרי תכנת השיקום בה יחוייב קצב לעמוד: השתלבות על בסיס יומי בלימודים בבית מדרש בקרית מלאכי, השתלבות בקבוצה טיפולית תורנית בתדירות של אחת לשבוע וטיפול פסיכו סוציאלי פרטני בתדירות של אחת לשבוע. כמו כן חל על קצב האיסור להתראיין באמצעי תקשורת, בין בעצמו ובין באמצעות מי מטעמו ואיסור לעסוק בכל תפקיד בו ימצא ביחסי מרות וכפיפות עם נשים.

ייצא הביתה. קצב (עזרי עמרם)
ייצא הביתה. קצב (עזרי עמרם)

מיד לאחר פרסום ההחלטה אמרה גילה קצב, רעייתו של הנשיא לשעבר למקורביה כי היא "שמחה על ההחלטה לשחרר אותו".

"קצב התנצל בפני מי שנפגע"

חברי הוועדה נדרשו להחליט בין שני כיוונים עיקריים שהסתמנו בדיון שהתקיים בשבוע שעבר - דבריו של קצב מול כוונת הפרקליטות בעניינו. מצד אחד, עמדו דבריו של קצב מהדיון הקודם, בהם הייתה לראשונה מעין הכרה ולקיחת אחריות כמו במשפטים האלה: "בחודשים האחרונים העמקתי בהליך הטיפול. שאלתי את עצמי למה הבחורות התלוננו? היום אני מבין שפגעתי בהן. טעיתי".

מצד שני, בפרקליטות ציינו כי בעוד שישה חודשים, בדיון הבא, תישקל בחיוב בקשה לקיצור העונש. כרגע, לטענת הפרקליטות, היהעדיין מוקדם לקבוע אם משה קצב אכן היה על נתיב של שיקום.

עורך דינו של הנשיא לשעבר משה קצב, ציון אמיר, אמר אמש (שבת) בתכנית "פגוש את עיתונות" כי קצב הביע התנצלות במהלך דיונים בוועדת השחרורים. עו"ד אמיר הוסיף כי להערכתו הוועדה תאשר מחר את שחרורו המוקדם של קצב מהכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 

[brightcove_iframe video_id='19tzion_vtr2_n20161217_v1' autoplay='0' credit='צפו בריאיון המלא עם ציון אמיר' kid='' duration=''']

"קצב התנצל בפני כל מי שנפגע בדיון בוועדת השחרורים", אמר עו"ד אמיר. "הוא עדיין מכחיש את הטענות נגדו, אך הוא התנצל לא פעם ולא פעמיים". אמיר הוסיף כי קצב ילך לפרויקט שיקום לאחר שישוחרר מהכלא.

ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ