חיי המתלוננת שהפכו לגיהנום: "חולמת בלילות שהוא אונס אותי"

רגע לפני ההחלטה בעניין הסדר הטיעון עם הרב ברלנד, נחשפים התצהירים של אחת המתלוננות נגדו בגין ביצוע עבירת מין

המתלוננת: בעלי ואני קיבלנו איומים בלתי פוסקים (חדשות 2)

התקיפה המינית, האיומים על חיי המתלוננת ובעלה - וחייהם שהפכו לגיהנום מתמשך: לאחר שהוגשה בקשה להסדר טיעון בעניינו של הרב ברלנד - ולאחר שהודה והורשע בעבירות מין שביצע בשתי מתלוננות, נחשפים תמלילי התצהירים המצמררים של אחת המתלוננות בפני בית המשפט. עוד נחשפים תמלילים של בעלה, שהותקף על ידי חסידיו של הרב. השניים מספרים על מסכת ייסורים קשה שהם עוברים מאז התפוצצה הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אינני יכולה לתאר את הסבל המתמשך שהנאשם גרם לי, הן כשתקף אותי מינית והן לאחר מכן", מספרת אחת הנפגעות. "מבחורה צעירה בת 18 שזה עתה התחתנה עם בחיר ליבה יחד עם כל הרגשות והתקוות לחיים של אהבה ועתיד מזהיר, חיי התהפכו בן רגע. הנאשם שהיה עבורי דמות נערצת, אב רוחני, והסמכות פגע בי אנושות. נכנסתי אליו בחרדת קודש לקבל ממנו ברכה והוא נצמד אלי הכניס את ידו לחזה שלי ומישש את לשונו לתוך פי והחל למצוץ לי את הלשון ושערות זקנו נכנסו לפי".

"מאז שזה קרה, אני לא אותה אשה שהייתי. אני קמה מסוייטת בלילות, חולמת איך שהוא אונס אותי", הוסיפה לשחזר. "מאז התקיפה שתקף אותי הנאשם ה'צדיק', איני יכולה לקיים יחסי אישות ראויים עם בעלי. אני נרתעת ממגע מיני וממגע גופני. אני נזכרת איך הרב פגע בי ובא לי להקיא. הנאשם גזל ממני את שמחת החיים שהייתה לי, הייתי כלה צעירה ותמימה שחייה נהרסו בן לילה".

עוד מספרת אחת המתלוננות על היחס לו היא זוכה מנאמניו של הרב, שלטענתה רודפים אותה ואת בעלה - והופכים את חייהם לגיהנום: "אם לא די בסבל שאני נושאת מאז שהנאשם פגע בי, הנאשם גרם שלסבל הזה יתווסף סבל נוסף ומיותר", היא מספרת.

איומים בלתי פוסקים: "רודפים אותנו עד צוואר, חיינו יהיו נתונים בסכנה"

"מאז שהעזתי להתלונן, לפני כארבע שנים, ועד היום, אני נרדפת עד צוואר, על ידי חסידיו ועושי דברו. לנאשם הייתה היכולת להפסיק זאת, אילו רק היה חפץ בכך, והוא לא זו בלבד שלא עשה כן אלא אדרבא, הסית נגדי ונגד בעלי, ואף שלח אנשים לתקוף את בעלי בצורה חמורה, 'לשבור לו את העצמות' ושניים מחסידיו של הנאשם אכן ביצעו את הוראתו".

"בעלי ואני קיבלנו איומים בלתי פוסקים. הגשתי על כך תלונה במשטרה. בשיחת טלפון מוקלטת שהעברתי למשטרה האנשים מעבר לקו אומרים בפירוש שנחכה מה יקרה לנו כשהרב יצא מבית הסוהר יורידו לבעלי את הראש. אותי הם קיללו וחרפו במילים גסות. עברנו מסכת רדיפה אכזרית, פיזית ומילולית אם במודעות על גבי הקירות ("פשקווילים") ואם באינטרנט. אני מפחדת מאוד שבעקבות החתימה על הסדר הטיעון, הרדיפה נגדינו תתגבר עוד יותר".

"אני לא רוצה לזלזל בכאב של כל נפגעת תקיפה מינית שנפגעה כמוני, אבל אני רוצה להדגיש שאצלינו הסיפור יותר מורכב. מאנשים פשוטים ואנונימים, מחסידים פשוטים, הפכנו למושמצים ולנרדפים עד צוואר".

"אם הנאשם ייצא בקרוב לחופשי חיי יהיו נתונים בסכנה פשוטו כמשמעו", היא מזהירה. "אם בעבר הנאשם הורה לחסידיו לשבור לבעלי את העצמות, ובעלי הוכה עד שנזקק לטיפול רפואי, ולתפרים, וזאת רק בגלל שהוא סיפר שהוא ראה אותו מקיים יחסים עם אחת מהחסידות, מה יקרה עכשיו, לאחר שבגלל תלונתי הנאשם ישב בכלא?".

"גזר הדין כפי שהוא בהסכם הטיעון, הינו סטירת לחי מצלצלת בפניי, בפני בעלי ובפני המתלוננות. אם להביע את תסכולי במילים פשוטות, אני אשה קטנה וחלשה מול הנאשם ומאות ואלפי תומכיו, עם כל הכספים האדירים העומדים לרשותו, סוללת עורכי הדין ויועצי התקשורת, הייתי נאיבית ואולי אף טיפשה כשהשליתי את עצמי שהנאשם שפגע בי, ישלם באמת את המחיר וירצה את העונש המגיע לו".

"אני מפוחד וחרד לשלומי, חסידי הרב הכו אותי באכזריות"

בתצהיר שמסר לבית המשפט, תיאר בעלה של המתלוננת איך חסידיו של הרב הכו אותו עד זוב דם: "באחת הפעמים שהגענו לבית הרב, הוא השאיר אותי בסלון ונכנס לחדר לבד עם אשתי ופגע בה בצורה מינית מכוערת ביותר. אני סיפרתי לתומי לרבנים בכירים בחסידות ברסלב את שאירע לנו. בעקבות כך הנאשם הורה לשניים מחסידיו לשבור לי את העצמות ולעשות אותי צמח".

"חסידי הנאשם שמצייתים לכל מילה היוצאת מפיו, הגיעו לבית הכנסת בו אי לומד והוציאו אותי מתוך בית הכנסת. שניים מסיד הנאשם המוזכרים בכתב האישום היכו אותי באכזריות וגרמו לי חבלות בגופי עד שהוצרכתי לחמישה תפרים. לא די בכך שהנאשם פגע באשתי הוא אף הורה לפגוע בי על שהעזתי לחשוף את מעשיו ברבים".

"מאז שחשפתי את מעשי הנאשם אני חשוף לרדיפה אכזרית ולרצח אופי", הוא מוסיף, "הנאשם הסית נגדי וקילל אותי שלא יהיו לי ילדים ושאני אמות במיתה משונה ושאכתוב צוואה. מאז שאזרתי אומץ והגשתי תלונה במשטרה, אני נרדף על ידי חסידי הנאשם. ארבע שנים שאני מפוחד וחרד לשלומי. אני חושש לחיי וכבר כמה פעמים כתבתי צוואה לבני משפחתי".

"שילמתי מחיר יקר ביותר על כך שהתלוננתי במשטרה ועל כך ששיתפתי פעולה עם רשויות החוק. מדובר בסבל גופני ולא פחות ואף יותר בסבל נפשי. הרגעים בהם הותקפתי לא ימושו מזכרוני כל ימי חיי. חשבתי שהתוקפים יחסלו אותי. עד היום אני מסויט מהתקיפה. עד היום אני חושש ללכת ברחוב כי עושי דברו של הנאשם עלולים לתקוף אותי שוב".