רימון הושלך לעבר בית בסביון: היעד - ראש ארגון הפשע יוסי מוסלי

בפעם השלישית תוך יממה הושלך רימון רסס לעבר בית, וההערכה היא כי מדובר בתגובה במסגרת מלחמה בין ארגוני הפשע חייא ומוסלי. כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום וסגרו את האזור

זירת אירוע זריקת רימון בסביון, במסגרת סכסוך העבריינים
זירת אירוע זריקת רימון בסביון, במסגרת סכסוך העבריינים | צילום: דוברות המשטרה

רימון רסס הושלך הלילה (שלישי) לעבר בית פרטי בסביון, השייך לראש ארגון הפשע יוסי מוסלי. כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום וסגרו את האזור. באירוע לא היו נפגעים אך נגרם נזק מרסיסים.

מדובר בפעם השלישית ביממה האחרונה שמושלך רימון רסס, וההערכה היא כי מדובר בתגובה במסגרת מלחמה בין ארגוני הפשע חייא ומוסלי. הבוקר הושלך רימון לעבר בית בראשון לציון, בו מתגורר אחד הנאשמים בניסיון החיסול של אלי מוסלי בתל אביב, עבריין המזוהה עם ארגון הפשע של ערן חייא. מוקדם יותר, בשעות הלילה, מטען התפוצץ ברכבו של איש עסקים המקורב לפי המשטרה לחייא, ברחוב ברודצקי בצפון תל אביב. לא היו נפגעים.

Screenshot 2023 05 05 214424
יוסי מוסלי וערן חייא | צילום: חדשות 13

רק בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד 7 נאשמים תושבי המרכז, השייכים לחבורת חייא, שקשרו קשר לפגוע באלי מוסלי ממשפחת הפשע המוכרת באמצעות מטען חבלה במשקל 4 ק"ג של חומר נפץ בחודש שעבר. כתב שאישום מגלה כי ראש ארגון הפשע ערן חייא שנמצא בחו"ל הוא שקשר קשר עם עד המדינה - כדי שיחסל את מוסלי.

על פי החקירה, ניסיון החיסול היה אמור להתבצע באמצעות זריקת מטען חבלה מתחת לרכבו המשוריין של אלי מוסלי. מכתב האישום עולה כי עד המדינה הוא זה שתצפת והיה אמור לבצע את תכנית הרצח, אמנם בסופו של דבר נעצר, שיתף פעולה עם המשטרה וחשף את התכנית. על פי כתב האישום, השבעה חולקו לשתי חוליות - הראשונה אספה מודיעין, בכך שעקבה והתחקתה אחרי תנועותיו של מוסלי, והשנייה סיפקה את אמצעי החבלה.