אישה נדקרה ונפצעה קשה בירושלים; חשודה נעצרה

הפצועה, בשנות ה-50 לחייה, ככל הנראה הותקפה באמצעות חפץ קהה. צוותי מד"א העניקו לה טיפול רפואי ראשוני ופינו אותה, כשהיא בהכרה, לבית החולים הדסה עין כרם שבעיר

אמבולנס במרחב לכיש (אילוסטרציה) | צילום: יניב כליף

אישה בשנות ה-50 לחייה נדקרה הערב (חמישי) בירושלים - ונפצעה קשה. צוותי מד"א הגיעו לזירה, העניקו לפצועה טיפול רפואי ראשוני, ופינו אותה לבית החולים הדסה עין כרם שבעיר. החשודה בביצוע המעשה נמלטה מהמקום, אתרה על ידי המשטרה ונעצרה. מבית החולים נמסר כי הפצועה היא הועברה למחלקת טראומה במצב קשה - אך יציב.

בשבוע שעבר נמצאה אישה בת 33 בביתה ברחוב הגליל שבכרמיאל ללא רוח חיים כשעל גופתה סימני דקירה. צוות מגן דוד אדום הוזעק לדירה, ונאלץ לקבוע את מותה במקום. המשטרה עיכבה לחקירה חשודה כבת 30 ששהתה עם הקורבן בדירה.

שוטרים בזירת רצח האישה בכרמיאל | צילום: דוברות המשטרה

עו"ד עלאא עתאמנה, שמייצג את החשודה ברצח מטעם הסניגוריה הציבורית, התייחס למעצרה ואמר: "מדובר בצעירה ללא עבר פלילי, שנמצאת במצב נפשי קשה כתוצאה מהאירוע הטרגי. כמובן שלא הייתה לה כל כוונה לפגוע בחברתה. היא משתפת פעולה באופן מלא עם החוקרים ומסרה גרסה להשתלשלות האירועים שהובילה לתוצאה הטראגית".
מעצרה הוארך עד ליום 23.1.

יממה קודם לכן, נקבע מותה של שאדיה אבו סריחאן בת ה-33, אם לשלוש בנות ולתינוק בן חצי שנה מהכפר ביר אל-משאש שבפזורה הבדואית, סמוך לנבטים. היא פונתה לבית החולים סורוקה בבאר שבע במצב קריטי תוך פעולות החייאה, לאחר שבעלה הזעיק את מד"א, וטען "חנקו את אשתי". על גופתה נמצאו סימני אלימות.

זירת הרצח בפזורה הבדואית
זירת הרצח בפזורה הבדואית | צילום: דוברות המשטרה

המשטרה פתחה בחקירה ועצרה ארבעה חשודים במעשה, בני משפחתו של הבעל. בשעות הערב נעצר חשוד חמישי במעורבות במקרה. מחקירה ראשונית עולה כי מדובר באישה שלישית של אותו גבר, אבל ברישומים לא מופיעה כנשואה.

חובש רפואת חירום במד"א, עלה עבד אל-כאלק, סיפר כי "כשהגעתי לבית חברתי לכוחות המשטרה שביצעו בהדרכה טלפונית של חובש ממוקד מד"א פעולות החייאה בסיסיות באישה. המשכתי את הטיפול שלהם, ביצעתי בדיקות רפואיות, היא הייתה מחוסרת הכרה ללא דופק וללא נשימה ויחד עם צוות הניידת לטיפול נמרץ ביצענו פעולות החייאה מתקדמות שכללו תרופות, הנשמות ועיסויים והיא פונתה במצב קריטי לבית החולים, שם נקבע מותה".