"אתה אתיופי, לא רוצה לדבר איתך": גבר נעצר בחשד להעלבת שוטר

תושב לקיה בן 35 נעצר בחשד לעבירות גזעניות או עוינות לאחר שהפריע ליישום צו חיפוש של אמצעי לחימה בבית אחותו, וכשקיבל הערה על כך משוטר בן העדה האתיופית - סירב לדבר עימו

אזיקים
אזיקים | צילום: רויטרס

תושב לקיה בן 35 נעצר בחשד להעלבת עובד ציבור ועבירות ממניע גזענות או עויינות. זאת, לאחר שעל פי החשד הפריע לסדרי עבודת שוטר ממוצא אתיופי, וכאשר קיבל הערה על כך, ענה לו: "אתה שוטר אתיופי כושי - אני לא רוצה לדבר איתך, אני רוצה לדבר רק עם לבנים". החשוד יובא היום בפני שופט.

על פי החשד, ביום חמישי האחרון ערכו שוטרי משטרת עיירות במרחב נגב של המשטרה מבצע חיפוש של אמצעי לחימה במועצה המקומית הבדואית לקיה, שבצפון הנגב. במהלך חיפוש בבית, אחיה של בעלת המקום הגיע לאזור, סרב להשתתף כעד בחיפוש - ואף יצא מהמקום והחל לשוחח עם נושא צו בית המשפט.

כתבות נוספות בחדשות 13:

"מפחד להיות הקורבן הבא": הנערים ממוצא אתיופי על תחושת הזרות

נציגי העדה האתיופית ליועמ"ש: "ישנם תפוחים רקובים במשטרה"

הקלטות מכינת עלי: "היטלר הכי צודק שיש; מאמינים בגזענות"

ניידת משטרה, אילוסטרציה
ניידת משטרה, אילוסטרציה | צילום: בוצ'צ'ו

כאשר אחד מהשוטרים העיר לחשוד כי הוא מפריע למהלך העבודה המשטרתית, הוא הפנה אליו בחזרה תשובה בעלת רקע גזעני, ואמר: "אתה שוטר אתיופי כושי - אני לא רוצה לדבר איתך אני רוצה לדבר רק עם לבנים".

שוטר אחר שהיה במקום, העיר לו כי יש דבריו הם פוגעניים וגזעניים, ובתשובה נענה: "אני לא רוצה לדבר עם השוטר הזה, שלא יפנה אלי". בתום דברים אלה החשוד עזב את המקום, והשוטר הגיש תלונה נגדו.

משטרת ישראל מסרה בתגובה למקרה, כי היא גוף ממלכתי המעניק שירות עבור כלל אזרחי המדינה: "העלבת עובד ציבור ובפרט כזה הנחשד ממניע של גזענות או עויינות הינו פסול - ונפעל נגדו על פי הכלים אותם מעמיד לרשותנו החוק".

כמו כן נמסר כי הפעולות יעשו "מתוך כוונה להעביר מסר גיבוי חד וברור עבור שוטרים שליחי ציבור העושים עבודתם נאמנה ולמען מרקם החיים התקין של האזרח הנורמטיבי שומר החוק". כאמור, החשוד יובא היום בפניי שופט בחשד להעלבת עובד ציבור ועבירות ממניע גזענות או עוינות.