ניר חפץ בצאתו מביהמ"ש: "עדותי אמת מזוקקת; אני משלם מחיר כבד"

בתום הדיון בעניין הסרת צו איסור הפרסום על חקירתו, הצהיר עד המדינה כי "מה שקרה בימים האחרונים עבר את כל הגבולות שאדם סביר יכול לשאת - אני ומשפחתי משלמים מחירים חסרי תקדים"

זמן צפייה: 02:12

בתום הדיון בעניין צו איסור הפרסום על חקירתו, אמר היום (ראשון) עד המדינה ניר חפץ כי  "במשך ימים ארוכים העדתי עדות שכולה אמת מזוקקת. אני משוכנע שאם נגיע לבית המשפט הוא יקבע שעדותי אמינה".

"הדברים בימים האחרונים עברו את כל הגבולות שאדם סביר יכול לשאת", אמר בהצהרה שמסר לתקשורת, והוסיף: "כל החשודים בכל התיקים שאני איכשהו קשור אליהם - אני מאחל לכולם שיצאו צחים כשלג ושיוכיחו את חפותם. אני לא נגד אף אחד - להפך, ודאי לא נגד ראש הממשלה שעבדתי איתו שנים רבות".

"יחד עם זאת, בפברואר 2018 חתמתי על הסכם עם מדינת ישראל שאני אומר אמת", המשיך. "אני מאוד מקווה שלא נגיע לבית המשפט לפני שהחשודים השונים כולם יוכחו את ניקיון כפיהם".

לדבריו, "עבור האמת הזאת שאני נצמד אליה ולא זז ממנה – אני משלם מחירים בלתי נתפסים חסרי תקדים במדינת ישראל, ועל כן הגעתי לבית המשפט כדי לתאר איזה מסע אני עובר ומשפחתי עוברת - מסע מכוון יזום שנועד להזיז אותי מהאמת".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

סערה בדיון לזכר רבין: רה"מ תקף את המשפחה, גנץ יצא נגד נתניהו

נכדו של רבין בטקס לזכרו: "אם דבק בכם רבב – זוזו הצידה"

המלך עבדאללה הכריז רשמית: השבנו את ריבונותנו לצופר ונהריים

Gdfgdfgdfgfdg
ניר חפץ בצאתו מביהמ''ש

כזכור, במהלך הדיון נטש עד המדינה את האולם, ואמר: "מדובר בשערורייה". מוקדם יותר אמר נציג המשטרה כי חפץ מאוים. לאחר מכן שב חפץ לאולם וביקש לנהל את הדיון בדלתיים סגורות, וטען כי יש לו "דברים אישיים להגיד וגם דברים קשים על המערכת".

נציג הפרקליטות, המתנגדת להסרת הצו, אמר בדיון כי כל צמצום של הצו יפגע קשות בפרטיותו של עד המדינה, וציין כי קיים פער בין המידע שפורסם לזה שעליו הוטל הצו. "יש פער גדול בין מה שפורסם ברשתות החברתיות לבין מה שטרם פורסם ומוגן בצו איסור פרסום", אמר.

"שתי עילות מצדיקות את הצו", ציין נציג הפרקליטות. "הבולטת ביותר היא פגיעה בפרטיות - יש כאן פגיעה ודאית שהצו מנסה למנוע. יש חשש גם בעניין הגברת האיום והלחץ על עד המדינה", הוסיף.

ניר חפץ נכנס לדיון
ניר חפץ נכנס לדיון | צילום: חדשות 13

אילן סופר, פרקליטו של חפץ, אמר בדיון: "מדובר בעד מדינה באחת הפרשות המסוקרות ביותר ציבורית בישראל. עד מדינה שזה שנה וחצי נתון תחת מתקפה מאורגנת על ידי כוחות בעלי עניין, בניצוחו של לא אחר מאשר ראש ממשלת ישראל".

"במשך תקופה בלתי פוסקת שופכים את דמו ואת דם משפחתו במטרה אחת ויחידה - לגרום לחפץ לחזור בו מהחלטתו להיות עד מדינה או לגרום לו להגיע לבית המשפט מורתע ומפוחד", אמר עורך דינו. "חפץ בינתיים עומד בכך אבל גם לדבר הזה יש גבול. עד המהלך האחרון, הזדעקנו כאן כי מדובר בפגיעה ישירה בצנעת הפרט ובפרטיותו".

"ביקשנו מהמשטרה ומהפרקליטות שלא להעביר חומרים אלו לסנגורים ללא התראה", המשיך. "בגלל תקלה חמורה של הפרקליטות החומר הזה הועבר בשלב הזה וחמור מכך גם שגילו את התקלה הזו לא טרחו לעדכן אותנו בזמן. ביום שגילינו זאת ביקשנו צו איסור פרסום".

עוד תקף הפרקליט את שר המשפטים אמר אוחנה, שחשף בשבוע שעבר במליאות הכנסת פרטים אסורים בנוגע לחקירת עד המדינה, ואמר: "יש הבדל משמעותי בין דיווח אמצעי תקשורת לבין התנהלות תמוהה של שר משפטים על דוכן הכנסת".

[brightcove_iframe video_id='news-politics-state-policy-20191110-1523' autoplay='0' credit='' desc='' kid='1_hj53d05i' duration='9'']

בעתירה ביחס להסרת הצו טען נציג הפרקליטות כי כל צמצום יפגע בפרטיות עד המדינה, וציין כי יש פער בין המידע שפורסם למה שמופיע ברשתות. פרקליטו של חפץ: "נתון תחת מתקפה בניצוח רה"מ"

עוד המשיך סופר ותקף את ראש הממשלה. "רק במוצאי שבת היינו עדים לפוסט של נתניהו שמסכם את קריסת העדות. המסר הזה מגיע לכל מי שמעוניינים. אותם גורמים במשך תקופה בלתי פוסקת שופכים את דמו ודם משפחתו. המטרה היא לגרום לו לחזור בו מעדותו, או להגיע לבית המשפט מפוחד".