פילבר משנה גרסה: ייתכן ופירשתי לא נכון את תנועת היד של נתניהו

דרמה במשפט תיקי האלפים: עד המדינה שלמה פילבר העיד כי הבין מתנועת היד של נתניהו לעזוב את עניין מיתון המחירים במסגרת בקשת אלוביץ' בניגוד לחקירתו לאחר שחתם על הסכם עם הפרקליטות. השופט תהה: "מה שאתה אומר עכשיו שונה לגמרי ממה שאמרת במשטרה"

זמן צפייה: 03:16

בלבול במהלך עדותו של עד המדינה שלמה פילבר במשפט נתניהו: הבוקר (רביעי) המשיכה החקירה הנגדית של פילבר על ידי סנגורו של נתניהו, עו"ד בעז בן צור. פילבר הפתיע את הנוכחים כששינה את גרסתו באשר לתנועת היד שביצע לעברו נתניהו במהלך הפגישה שכונתה "פגישת ההנחיה", שלפי כתב האישום הייתה ההוראה של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו להיטיב עם בעלי בזק שאול אלוביץ'.

פילבר אמר כי בהתחלה בחקירה ברשות לניירות ערך הוא הבין מתנועת היד של נתניהו לעזוב את העניין ובכך בעצם לנפנף את אלוביץ'. אחר כך, כשהציגו לו בחקירה במשטרה, לאחר שכבר חתם על הסכם עד מדינה, הוא הבין שתנועת היד, שפילבר תיאר שהיא בוצעה מלמעלה למטה, כוונתה הייתה למתן את המחירים. מהדברים שפילבר אמר לאחר מכן עלה שהוא זכר את אותה פגישה שנחקר ברשות אבל לא סיפר עליה.

כעת פילבר אומר שייתכן והגרסה המקורית שלו הייתה נכונה ושזה עניין של פרשנות. פילבר ציין כי ייתכן והוא פירש לא נכון. השופט ברעם פנה לפילבר ואמר לו: "אתה אומר שהעדת אמת במשטרה. עכשיו מה שאתה אומר שונה לגמרי ממה שאמרת במשטרה".

עו"ד בן צור הראה הודעות וואסטאפ בין פילבר לדוד האן, שהיה אז מפרק רשות השידור, מהן עולה לכאורה שפילבר לא נפגש עם נתניהו לפני ה-15 ביוני. מהתכתובות עולה כי פילבר פגישת ההנחיה התקיימה אחרי שפילבר דיבר עם אנשי בזק, כלומר שהוא לא יכול היה לקבל הנחיה לאחר המועד.

בעקבות כך, השופט בר עם שאל את העד: "אז מה המסקנה, מבחינת ההיגיון?" וזה ענה כי "המסקנה שהפגישה לא היתה כנראה בשמיני, אלא בשבוע אחרי לפי הדוגמאות שיש פה". עם זאת, פילבר הודה כי הוא אינו זוכר בבירור את הפרטים והוא מסויג בעניין.

כזכור, אתמול החלה החקירה הנגדית של פילבר על ידי בן צור. בן צור טען כי נתניהו מעולם לא הנחה את פילבר להיטיב עם בזק, בפגישה שנערכה מיד לאחר מינויו של פילבר לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת - "פגישת ההנחיה". בהמשך העיד פילבר כי בחקירתו במשטרה הוא הרגיש ש"מנסים לדחוף לי בכוח מילים לפה". פילבר סיפר כי החוקרים הראו לו שתי הודעות SMS בין אלוביץ' למנכ"ל וואלה אילן ישועה, וכי לא הוצג לו שום מסמך הקושר אותו לפרשה. כשנשאל על ידי בן צור אם הוא האמין לשקרים הללו, ענה פילבר: "במידה רבה כן. אמרתי לעצמי שמדינת ישראל לא מנהלת חקירה כזאת נגד ראש ממשלה אם אין שום ראיה".