הותר לפרסום: הנחקרים בפרשת דרעי

הותר לפרסום שמות נוספים מבין 14 החשודים שעוכבו לחקירה בפרשת השחיתות של שר הפנים אריה דרעי

קיבל כספים במרמה? דרעי
קיבל כספים במרמה? דרעי | צילום: פלאש 90
הבוקר (רביעי) הותרו לפרסום שמות נוספים מבין הנחקרים בקשר לחשדות המיוחסים לשר אריה דרעי. בין הנחקרים המיליארדר הגיאורגי מיכאל מירילשווילי ובנו יצחק, בעלי ערוץ 20. 14 חשודים עוכבו לחקירה בפרשה, מהם עד כה פורסמו שמותיהם של משה לאון ועו"ד אריה משעל. עתה נוספים שמות נוספים הקשורים לחקירה ממנה עולה כי מתגבשת תשתית ראייתית נגד דרעי. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת מירילשווילי, 57, איש עסקים ופילנטרופ ישראלי-גיאורגי מחזיק בעסקים רבים בכל רחבי העולם, בהם נדל"ן, יהלומים, אנרגיה וניו מדיה. מירילישווילי ישב שמונה שנים בכלא לאחר שהורשע בקשירת קשר לחטיפת ורציחת האנשים שחטפו את אביו. בנו של מירשווילי, יצחק יזם את הקמתה של הרשת החברתית הרוסית Vkontakte שנמכרה על ידי המשפחה תמורת יותר ממיליארד דולר, והוביל לרכישת ערוץ 20.
מיכאל מירילשווילי
מיכאל מירילשווילי | צילום: St. Petersburg Times
נחקר נוסף הוא איש העסקים משה הבא, מי שכיהן בעבר כיושב ראש בזק בינלאומי והיום הוא בעל חברת הנדל"ן "גנוס". הבא מילא שורה של תפקידים בכירים במשק הישראלי ובמשרד האוצר ונחשב מקורב לש"ס. נחקר נוסף הוא עורך הדין ארז מלול, עוזרו של השר לענייני דתות דוד אזולאי מש"ס. כמו כן נחקרו מנהלת לשכתו של אריה דרעי, שרשומה גם כבעלת תפקיד בעמותת ״מפעלות שמחה״ בראשות יפה דרעי. ולבסוף נחקרה בתם של יפה ואריה דרעי, דסי. מוקדם יותר פורסם כי נחקרו בפרשה אריאל משעל, מנכ"ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל ומשה ליאון, חבר מועצת עיריית ירושלים. דרעי קיבל כספים במרמה? החקירה מעלה חשד כי בני הזוג אריה ויפה דרעי קיבלו כספים במרמה במסווה של תרומות לעמותת "מפעלות שמחה" בראשות יפה דרעי, ועשו בהם שימוש לצרכים אישיים. חוקרי המשטרה מנסים לתהות על מסלול הכספים ועל השינוי במטרותיהם - בעיקר במקרה של המיליארדר מירילשווילי, שתרם כספים לעמותה. כמו כן השקיע מירילשווילי כספים בקרן גידור, שאחד ממנהליה היה משה ליאון - שנחקר גם כן אתמול. על חלקו באותו מקרה קיבל דרעי דמי תיווך, אך המשטרה חוקרת האם הועברו אל השר כספים נוספים. העבירות המיוחסות לו - ובהן מרמה, גניבה, הלבנת הון ועבירות מס - הן עבירות חמורות, הגם שלא מיוחסת לו עבירת שוחד. בתחילה דובר בעיקר על עבירות מס - סביב דירות שמכר השר לאחיו שלמה דרעי ומימון בניית בית הנופש בספסופה - אך התיק כיום מכיל חשדות של ממש לעבירות חמורות. דוברו של מירילשוילי מסר בתגובה לידיעה כי "מר מיכאל מירילישוילי נתבקש להשיב לשאלות המשטרה. לאחר חקירה קצרה ולאחר שהשיב לשאלות הסתיימה החקירה והוא חזר לביתו ללא כל תנאים מגבילים".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ