סייעת בגן בגבעתיים נעצרה: "טלטלה והפילה"

תושבת גבעתיים בשנות ה-50 לחייה, שעובדת כסייעת בגן ילדים בעיר, חשודה שאחזה בחוזקה בידו של אחד הילדים, בן 4, טלטלה אותו והפילה אותו על הרצפה

גן ילדים אילוסטרציה
גן ילדים אילוסטרציה | צילום: חדשות 2
המשטרה עצרה הבוקר (שני) סייעת בת 50, תושבת גבעתיים, בחשד לתקיפת ילד בן 4 בגן ילדים בעיר. על פי החשד, הסייעת תפסה בידו של הילד בחוזקה, טלטלה אותו והפילה אותו על הרצפה. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת בעקבות התקרית הגישו ההורים תלונה במשטרה, והיום בשעות הבוקר המוקדמות עצרו את הסייעת בביתה. בהמשך היום תובא הסייעת לבית המשפט השלום בתל אביב לדיון בהארכת מעצרה. מעצר הסייעת מגיע על רקע תלונות שהגיעו למשטרה לפני כשבועיים נגד גננת באזור הצפון, בעקבות עדויות מפי ילדי הגן שסיפרו להוריהם על ההתנהגות האגרסיבית שהפעילה כלפיהם. לדברי הורים לילדים בגן, הגננת נהגה להעניש את הילדים שעשו בלגן בכך שהושיבה כל אחד על כיסא - וקשרה אותם אליו עם נייר דבק. "ילד שהתנהג לא יפה, אז היא קשרה אותו לכיסא עם צלוטייפ", שחזר אחד הילדים באוזני הוריו ההמומים. "לא יכולנו להזיז את הידיים והרגליים", ציטטה אם לילד נוסף בגן. "מי שהולך מכות, יושב בכיסא". לדבריה, "הם כנראה ממש פחדו ממנה אם הם לא סיפרו את זה עד עכשיו, אנחנו מזועזעים".
 ''לא יכולנו להזיז את הידיים''
''לא יכולנו להזיז את הידיים'' | צילום: Federicofoto, 123rf.com
"חשבנו שהילדים בידיים בטוחות" עם היוודע הפרטים הקשים, החלו ההורים לפנות אחד לשני כדי לבדוק את הסיפור. לתדהמתם הם גילו כי מספר הילדים שנחשפו להתנהגות הזו גדול בהרבה ממה שחשבו תחילה. בעקבות הגילוי המטריד, הוציאו ההורים את ילדיהם מהגן לאלתר ופנו למשטרה כדי להגיש תלונות כנגד הגננת. אחת האימהות מספרת כי כעת, רק בדיעבד, היא יכולה להניח כי העובדה שהילדה חזרה לעשות פיפי בתחתונים ולא הצליחה לישון לבדה בלילות הייתה אמורה לשמש כתמרור אזהרה. "הילדים חכמים", היא מספרת. "כל אחד בבית שלו סיפר להוריו. אין סיכוי שבמקרה כולם אמרו את אותם השמות (של הדבק). ילדה אחת אומרת 'דבק חוטים', השני אומר 'דבק גלגלים' והשלישית אומרת 'שרוך דבק'. הם ילדים, אבל ההבנה היא דומה". אם אחרת הוסיפה: "חשבנו שאנחנו שמים את הילדים בידיים בטוחות אצל גננת עם ניסיון של יותר מ-20 שנה".