הנהג שנעצר התחזה לאחיו התאום

צעיר שנעצר במהלך נהיגה מסר את פרטי אחיו התאום - שישן באותו זמן בביתו. החשוד ניסה להימלט מהניידת ולהמשיך להפליל את אחיו - אך לבסוף נכלא

ניידת, משטרה (ארכיון)

"זה לא אני, זה אחי": אמש (שבת) נעצר צעיר באשקלון, בחשד שנהג עם רשיון פסול ותחת השפעת סמים. החשוד הזדהה בפני השוטרים בתור אחיו התאום - וגם בטופס הבדיקה "התבלבל" ורשם את השם הלא נכון. הטריק לא עבד: הנהג נחקר, נכלא ויובא היום (ראשון) לדיון בהארכת מעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המעצר בוצע כאשר השוטרים הבחינו בנהג, תושב אשקלון בן 23, והבחינו כי הוא פסול לנהיגה על ידי בית משפט. הוא טען כי המסמכים לא נמצאים ברשותו ומסר בעל פה את מספר תעודת הזהות של אחיו התאום.

עוד נמסר מהמשטרה כי הצעיר ניסה לצאת מהניידת מספר פעמים במהלך הנסיעה: גם בתחנה המשיך להזדהות בשם אחיו, אך השוטרים שהגיעו בניידת לבית המשפחה מצאו את "הנהג" - האח התאום - ישן במיטתו. כשהתבקש החשוד לחתום על טופס הבדיקה הוא חתם בשמו האמיתי - ומיד מחק את הכתוב ומילא את פרטי אחיו התאום.

המשטרה תבקש הבוקר להאריך את מעצרו עד להגשת כתב אישום נגדו. "לצערנו, נהגים שכאלו ממשיכים במעשיהם לסכן את ציבור משתמשי הדרך", נמסר מהמשטרה. "לעיתים הדבר נעשה תוך ניסיונות שונים לחמוק מידי החוק, הן בניסיונות הימלטות והן בניסיונות הזדהות לאחר. משטרת ישראל תפעל בנחישות כנגד אלו להביאם לדין במטרה להגן על הציבור".