חשש למכרז תפור במשרד המבקר

האם מבקר המדינה שינה את תנאי הסף לתפקיד בכיר במשרדו כדי שבנו של חברו הקרוב, יוכל לזכות בתפקיד? עובדים במשרד מעלים חשש שהתנאים נתפרו בהתאם למידותיו של בנו של מקורב למבקר

מבקר המדינה (ארכיון)
מבקר המדינה (ארכיון) | צילום: פלאש 90
עורך הדין יחיאל גוטמן נחשב חבר קרוב למבקר המדינה יוסף שפירא ואף התגאה מספר פעמים בעבר שסייע לבחירתו לתפקיד המבקר. כעת עובדים במשרד טוענים כי המבקר שינה את תנאי המכרז לאחד התפקידים הבכירים במשרד כדי לאפשר לבנו של גוטמן להתמודד. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת עורך הדין מתן גוטמן, בנו של יחיאל מועסק בשנים האחרונות כעוזר מנכ"ל משרד מבקר המדינה במה שנחשב כמשרת אמון. כעת, גוטמן בחר להתמודד על אחד התפקידים הבכירים במשרד - מנהל נציבות תלונות הציבור. תפקיד המקביל מבחינת השכר והתנאים לשופט בית משפט מחוזי.
מבקר המדינה (ארכיון)
מבקר המדינה (ארכיון) | צילום: פלאש 90
גוטמן נחשב לאדם מוערך וברוך כישרונות במשרד מבקר המדינה אך אינו עומד בתנאי הסף לתפקיד עליו הוא מתמודד. תפקיד הנציב דורש 10 שנות ניסיון משפטי, אך עורך הדין גוטמן הוסמך לעריכת דין לפני 7 שנים בלבד. לאחרונה שונו תנאי הסף על מנת לגשת לתפקיד וצומצמו מ-10 שנות ניסיון לחמש שנים בלבד. הדבר גורם לתסיסה רבה בקרב עובדי משרד המבקר שלטענתם שונו התנאים כדי להתאים למידותיו של המקורב למבקר שפירא. ממשרד מבקר המדינה נמסר בתגובה: "עו"ד מתן גוטמן אכן הגיש מועמדות לתפקיד. אבל הוא עומד גם בדרישות הקודמות, לפני שעודכנו והורחבו. אין בסיס לטענה כאילו תנאי הסף הוגמשו בעבורו. דרישות התפקיד עודכנו והורחבו בלי כל קשר למתמודד כלשהו, אלא, בין השאר, כדי לאפשר לרבים יותר מתוך המשרד ומחוצה לו להגיש מועמדות".