תמה חקירתו השלישית של רה"מ נתניהו

הבוקר התייצבו החוקרים במעונו של ראש הממשלה להמשך חקירת "תיק 2000": במוקד החקירה ניצבים התמלולים שנחשפו בחדשות 2 - וגם תיק המתנות

בנימין ביבי נתניהו
כפי שפורסם אתמול לראשונה בחדשות 2, ראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר היום בפעם השלישית. החוקרים הגיעו הבוקר (שישי) סמוך לשעה 10:00 למעון ראש הממשלה, והחקירה הסתיימה לאחר כשלוש שעות. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת חוקרי המשטרה ביקשו להתמקד איתו בנושא פגישותיו עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס – הפרשה המכונה תיק 2000. גם בתיק 1000, לצד זאת, תיק המתנות, נותרו לחוקרים עוד הרבה נושאים עליהם הם אמורים לקבל תשובות מנתניהו.  
נתניהו, שלשום במליאת הכנסת
נתניהו, שלשום במליאת הכנסת | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90
השרה מירי רגב התייחסה הבוקר לחקירה: במהלך כנס הליכודיאדה באילת אמרה רגב כי "מה שעובר ראש הממשלה ומשפחתו בשבועות האחרונים זה לינץ' ציבורי ותקשורתי באמצעות התקשורת וגורמים מהשמאל. חקירה שמתנהלת בתקשורת ערב ערב עם הדלפות מלאות בשקרים וחצאי אמיתות וכל זה כשראש הממשלה מנוע מלהגיב ומלהתייחס לנושא כי הוא תחת חקירה". רגב הוסיפה: "זו תופעה מכוערת ולא ראויה שכוללת גם מתקפה וכינויים אישיים נגד היועץ המשפטי לממשלה במטרה ללחוץ אותו להגיד כתב אישום נגד ראש הממשלה".
מוזס נחקר פעם נוספת
מוזס נחקר פעם נוספת | צילום: פלאש 90, קוקו
גם מוזס נחקר אתמול פעם נוספת, בפעם השישית, במשך שעות ארוכות. גורמים שמקורבים לחקירה מעריכים שבשלב זה מדובר בחקירתו האחרונה, אם כי ייתכן שהוא יידרש בשלב מאוחר יותר להשלמות. על פי אותם גורמים, חקירותיו של מוזס התמקדו בחילופי הדברים בינו לבין נתניהו כפי שפורסמו על ידי כתב חדשות 2 גיא פלג, ולא עלו נושאים נוספים משמעותיים. נתניהו חשוד במתן טובות הנאה למוזס, ואילו מו"ל ידיעות אחרונות חשוד בקבלה שלהן. עם זאת, הגורמים המקורבים לחקירה טוענים כי ספק רב אם ניתן יהיה להוכיח ולבסס את עבירת קבלת טובות ההנאה מהמגעים שהתנהלו בין השניים. בחשבון הפייסבוק שלו טען אתמול נתניהו כי "יש לחץ של אנשי תקשורת ופוליטיקאים על היועץ המשפטי וגורמי האכיפה כדי שיגישו כתב אישום בכל מחיר נגד ראש הממשלה נתניהו. זהו ניסיון לבצע הפיכה שלטונית בדרך לא דמוקרטית".
החוקר שתשאל את נתניהו, לפני כשבועיים
החוקר שתשאל את נתניהו, לפני כשבועיים | צילום: פלאש 90, הדס פארוש
"המשטרה עושה עבודה טובה" אחרי שמפכ"ל המשטרה רוני אלשיך רמז כי החקירות בעניינו של נתניהו מצליחות לכאורה לגבש תשתית ראייתית לביסוס כתב אישום, גורם במערכת אכיפת החוק אמר השבוע כי בתיק 2000 שבמסגרתו נחקר הקשר בין מוזס לנתניהו, יש לכל הפחות עבירות לכאורה של מרמה והפרת אמונים - כלומר לתיק יש היבטים פליליים מלבד המשמעויות הציבוריות. ניתן להעריך בהקשר זה כי השלכותיו של התיק יהיו תלויות בפרשנות משפטית של הגורמים האחראים. הגורם גם הוסיף כי ישנם חומרים נוספים בתיק 1000 שטרם נחשפו לציבור. לטענת הגורם, החומרים נוגעים למעשים חמורים יותר ולמתנות בשווי רב שניתנו בתדירות גבוהה. השבוע סיפק המפכ"ל אלשיך מספר רמזים בנוגע לחקירות המתנהלות בענייניו של נתניהו. "החושים שלכם צריכים להיות מספיק מחודדים כדי להבין שהמשטרה עושה עבודה טובה", אמר. הוא הודיע שהחקירות נמצאות בישורת האחרונה ולהערכתו הן יסתיימו בתוך מספר שבועות. עוד ציין המפכ"ל כי אין חילוקי דעות משמעותיים בין המשטרה לבין הפרקליטות בפרשנות המשפטית שנלוויית לחקירות הרגישות האלו.