חשוד בעבירות מין: המורה לתנ"ך שנעצר - יותם בן ברוך

המורה מהשרון, שנעצר השבוע שחשד לעבירות מין חמורות בתלמידות, הוא יותם בן ברוך בן ה-44. בן ברוך מתגורר במקביל בטבריה ובהוד השרון

המורה החשוד בבית המשפט, אתמול
היום (רביעי) הותר לפרסום כי יותם בן ברוך בן ה-44, שמתגורר בהוד השרון ובטבריה, הוא המורה לתנ"ך החשוד בפדופיליה. בתחילת החופש הגדול הנוכחי, לפני כשבועיים, הגיעה נערה בת 15 מלווה בהוריה - וסיפרה לשוטרים כי בן ברוך תקף אותה מינית כשהייתה בת 12 באחד מבתי הספר באזור השרון. אתמולהותר לפרסום כי המורה נעצר, ומהחקירה עולה כי למרות התלונה שהוגשה נגדו והשימוע, המקרה ככל הנראה "נפל בין הכיסאות". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת במשטרה מגדירים את הפרשה הזו כאחת הפרשות החמורות ביותר שאירעו בשנים האחרונות: מעצרו של המורה הוארך אתמול בשישה ימים. בפשיטה שנערכה שלשום בביתו של המורה החשוד, המשטרה החרימה את מחשבו האישי ואת המכשיר הנייד שלו. קצין המעורה בפרטי החקירה אמר לחדשות 2: "מצאנו תמונות וסרטונים שמטרידים אותנו מאוד. אנחנו רוצים לברר האם הוא הוריד את התמונות האינטימיות האלו או שמדובר בקטינות שצילם בעצמו". לדברי הקצין, זהו קצה הקרחון: "אנחנו רק בתחילת הפרשה". קצין החקירות של תחנת משטרה בשרון, שגבה עדות מהנערה, החליט להעמיק בחקירה - וגילה כי בשנת 2016 הוגשה נגד אותו מורה תלונה, על ידי הנהלת בית ספר אחר בו לימד. בתלונה נטען כי בן ברוך התרועע עם תלמידות בנות 12. הקצין שקיבל את המידע לפני שבועיים פתח בחקירה סמויה נגד המורה וזיהה שלבן ברוך יש שתי כתובות: אחת בביתו בטבריה והשנייה ברמת השרון, שם הוא מתגורר עם בת זוגו. החקירה הובילה את הקצין לצעירה, שכיום היא בת 20: הצעירה סיפרה לו שאותו מורה תקף אותה כשהייתה בת 12 - אך לא לימד במוסד החינוכי בו למדה.
החשד: עבר בין בתי ספר שונים (פלאש 90 \ Nati Shohat)
החשד: עבר בין בתי ספר שונים (פלאש 90 \ Nati Shohat)
מעצרו של המורה הוארך בשישה ימים הקצין שאל אותה כיצד יצר איתה קשר בן ברוך אם לימד בבית ספר אחר, והנערה הסבירה כי החשוד שלח פתק לבית הספר בו למדה וכתב כי היא שכחה משהו אצלו וביקש שתיצור איתו קשר. בפתק הוא השאיר מספר טלפון: לטענתה, בעקבות הפתק הזה היא התקשרה אליו - וכשנפגשה איתו הוא תקף אותה מינית. בצורה יוצאת דופן פנתה המשטרה למשרד החינוך כדי לקבל פירוט של כל בתי הספר בהם לימד כדי לבדוק אם תקף תלמידות נוספות. שיטת הפעולה המיוחסת לבן ברוךבשלב זה מזכירה את הפרשות האחרונות שנחשפו: בכל פעם שביצע לכאורה את זממו בתלמידות, היה עוזב את המוסד החינוכי ומתקבל לגוף חינוך אחר באמצעות תעודות מזויפות - וכך הצליח להערים על מספר בתי ספר. במקביל נחשף כי כבר שנת 2016, אז הוגשה נגד אותו מורה תלונה, פתחה המשטרה בחקירה וזימנה את בן ברוך, אך הוא הכחיש הכל. אחרי שחקרה את המורה, המשטרה פנתה להנהלת בית הספר ואמרה כי אין לה מספיק מידע כדי להתקדם עם החקירה - ויש צורך בעדויות או ראיות, מכיוון שרק עם שמועות קשה להתקדם. במקביל, בית הספר לא לקח סיכון ופיטר את בן ברוך לאחר שימוע, תוך התבססות על אותן שמועות - אבל לא עדכן את המשטרה ולא העביר אליה את פרטי השימוע. במשרד החינוך הסבירו כי במרס 2016 אכן הוגשה התלונה במשטרה ובאפריל 2016 פוטר המורה בעקבות שימוע שנערך לו ואף נחסמה האפשרות לעסיק אותו במשרד החינוך.