תלונה מ-2013: תועדו מקרים קשים של התעללות בקשישים

למרות שבמשטרה הכחישו את קיומן של תלונות מוקדמות נגד בית האבות "נאות כיפת הזהב" בחיפה, טופסי התלונה מוכיחים אחרת

בשבוע שעבר הכחישו במשטרה את הדיווח בחדשות 2, לפיו בעבר כבר הוגשו במשטרה תלונות נגד בית האבות "נאות כיפת הזהב" בחיפה, בו תועדו מקרים קשים של התעללות. אבל כעת מתברר כי התגובה הזו הייתה, בלשון המעטה, לא מדויקת. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
''עורב חקירות'', חיפה
''עורב חקירות'', חיפה
בשבוע שעבר חשף כתב חדשות 2 יוסי מזרחי חשיפה נוספת, לפיה הוגשו תלונות מוקדמות, גם למשרד הבריאות וגם למשטרה. המשטרה לא רק הכחישה את הדיווח, אלא אף אילצה את חדשות 2 לפרסם תיקון והבהרה, כאילו לא הוגשו תלונות למשטרה. אך הערב אנחנו מפרסמים טופס תלונה שהוגשה ב-26.2.2013 לתחנת המשטרה בחיפה, בגין התעללות פיזית או נפשית בחסר ישע. בטופס מצוינת גם כתובת בית האבות בחיפה. טופס נוסף שפורסם הערב הוא מתאריך 19.3.2014, לאותה תחנת משטרה, בגין אותה עבירה.
''עורב חקירות'', חיפה
''עורב חקירות'', חיפה
המתלוננת באותו מקרה סיפרה כיצד התייחסו בבית האבות לאמה. בתחנת המשטרה סיפרה כיצד אמה סיפרה לה שגררו אותה על הרצפה, זרקו אותה על המיטה, ואחר כך, כשהתחילה לצעוק ולבכות סתמו לה את הפה וצרחו עליה. הדברים האלה, סיפרה האם, חזרו חודש אחר חודש, עד שהיא הלכה למשטרה והתלוננה. המשטרה מסרה בתגובה: "מוטב לעשות הפרדה בין האירועים החמורים שתועדו לאחרונה ונחקרים בימים אלו ביתר שאת על ידי צוות חקירה מיוחד, לבין שתי התלונות שהגישה הגברת א', שנחקרו בעבר, נגבו בהן עדויות, בוצעו בדיקות רפואיות, ובסופו של דבר לא נמצא בהן כל חשד לעבירה פלילית. יודגש כי במסגרת חקירת הפרשה נבדקות כיום כלל התלונות שהוגשו נגד בית האבות".