חשוד נוסף בפרשת גטאס: אחי המחבל

המשטרה עצרה הבוקר את אחיו של המחבל וליד דקה, בחשד שהוא העביר לח"כ גטאס את המעטפות עם הטלפונים והמסמכים

זמן צפייה: 01:34
חקירת ח"כ באסל גטאס מסתעפת: היחידה הארצית של משטרת ישראל עצרה הבוקר (שלישי) את אחיו של המחבל וואליד דקה, בחשד למעורבות בהחדרת הטלפונים הסלולריים לאסירים ביטחוניים - אותה הפרשה שבגינה נעצר גטאס. לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק העצור הנוסף המתגורר באזור טול כרם, חשוד שהעביר את המעטפות בהן היו הטלפונים הניידים והמסמכים שאותם החדיר ח"כ גטאס על פי החשד לכלא. אתמול החליט בית המשפט להאריך את מעצרו של גטאס ביממה, זאת בניגוד לבקשת המשטרה שביקשה להאריך את המעצר בארבעה ימים. מחוץ לאולם בית המשפט התקיימה בשעת הדיון הפגנת תמיכה בגטאס. במהלך הדיון אמר נציג המשטרה כי "מאז יום שישי חלו התפתחויות מהותיות". ח"כ גטאס הסכים לקיים עימות עם האסיר ווליד דקה אך התנה זאת בכך שלא יופלל. במשטרה סירבו לכך. הפרשה נחשפה לראשונה בחדשות 2 בשבוע שעבר על ידי משה נוסבאום.
ח''כ גטאס
ח''כ גטאס | צילום: איתן אלחדזTPS
העצור הנוסף המתגורר באזור טול כרם, חשוד שהעביר את המעטפות בהן היו הטלפונים הניידים והמסמכים שאותם החדיר ח"כ גטאס על פי החשד לכלא. החשוד בן ה-65 יובא בהמשך היום לבית משפט השלום בראשון לציון לדיון בהארכת מעצרו. אתמול החליט בית המשפט להאריך את מעצרו של ח"כ גטאס ביממה, זאת בניגוד לבקשת המשטרה שביקשה להאריך את המעצר בארבעה ימים. זמן קצר לפני הארכת המעצר, הובילו החוקרים את גטאס לחקירה נוספת - ראשונה ויחידה מאז שנעצר ביום שישי. במהלך החקירה נשאל גטאס שוב האם יהיה מוכן לעימות עם האסיר וליד דקה -  והוא השיב בחיוב.
חברי בל''ד בהפגנה למען גטאס. אתמול
חברי בל''ד בהפגנה למען גטאס. אתמול | צילום: דוברות בל''ד
בהמשך שאלו החוקרים את ח"כ גטאס אם במהלך העימות יסכים לחזור על הגרסה שמסר בשבוע שעבר לפני מעצרו. גטאס השיב כי יהיה מוכן לעימות, אך לא להפליל את האסיר. החשד: דקה תיאם את העברת הטלפונים האסיר ווליד דקה הורשע בחטיפת ורציחת החייל משה תמם ב-1984 ונידון למאסר עולם. עונשו נקצב והוא צפוי להשתחרר בתוך 3-4 שנים מהכלא. לדעת חוקרי המשטרה, דקה תכנן עם אחיו שנעצר הבוקר את הכנת המעטפות עם הטלפונים הניידים. החוקרים אף חושדים כי האסיר קיים שיחת טלפון עם ח"כ גטאס לפני הביקור המדובר באמצעות טלפון מוברח אחר שהגיע לידיו בכלא. כך, האסיר דקה הפנה את גטאס להיפגש עם אחיו, בכדי שזה ימסור לו את המעטפות - ויחדיר אותן לכלא קציעות בו הוא מרצה את עונשו.
ווליד דקה. ארכיון
ווליד דקה. ארכיון | צילום: חדשות 2
היום יובא שוב ח"כ גטאס לבית המשפט, כהמשטרה צפויה לבקש לשחררו בתנאים מגבילים, בהם מעצר בית ממושך. חקירת הפרשה כולה נמצאת לקראת סיום, כשבמשטרה כבר התקבלה ההחלטה להמליץ להעמיד לדין את חבר הכנסת.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ