מכת מדינה: חשד להתעללות נוספת בפעוטון בחיפה

המשטרה פתחה בחקירה לאחר שהתקבל דיווח על גננת שנוהגת באלימות כלפי פעוטות כבני שנתיים • נציג המשטרה בדיון הארכת מעצר לצוות הגן בחולון: "בידינו יותר מ-50 סרטונים"

זמן צפייה: 02:44
המשטרה פתחה הבוקר (רביעי) בחקירה ראשונית לאחר שעלה החשד כי גננת באחד הפעוטונים בעיר נוהגת באלימות כלפי פעוטות כבני שנתיים. בהתאם לבחינת הממצאים והעדויות, תזומן הגננת לחקירה במידה שהדבר יידרש. בד בבד, בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרן של שש עובדות הגן בחולון, החשודות בהתעללות, בחמישה ימים. נציג המשטרה הצהיר במהלך הדיון כי ישנם יותר מ-50 סרטונים המתעדים את ההתנהלות בגן, ואמר: "בשלב זה כשאנחנו בתחילת החקירה, אנחנו רואים ככל הנראה רק טפח ממה שהתחולל בגן". עוד הוסיף הנציג כי כלל החשודות נחקרו ומסרו גרסה, וכי נגבו עדויות רבות של הורים לפעוטות. "יש פעולות חקירה רבות הנדרשות בביצוע, שחלקן ניתנות לשיבוש. מדובר בתיק גדול ומורכב", אמר. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרן בתשעה ימים. עוד בחדשות 13: "תישרפו בגיהינום, מפלצות": כתובת נאצה בפעוטון בחולון • צפו ההתעללות בפעוטון בחולון: הגננת וארבע סייעות נעצרו
חשד להתעללות בפעוטות בגן בחולון | צילום: חדשות 13
השופט עלא מסארווה אמר בדיון כי "ההורים פנו בצורה מסודרת וקיבלו את הסרטונים מהגן בהסכמה. העדויות מדברות על התנהגות אלימה גם פיזית וגם מילולית. לא כל דבר צריך להיות מתועד". הבוקר אותרו כתובות נאצה בגן בחולון שבו תועדו נשות צוות כשהן מתעללות בילדים. על קירות הגן רוססה הכתובת "תישרפו בגיהינום, מפלצות". כמו כן, הושלכו לתוכו ביצים. המשטרה פתחה בחקירת האירוע. אמש, כאמור, המשטרה עצרה חמש סייעות ואת הגננת מהגן בחולון. כמה הורים חיכו לסייעות בכניסה לתחנת המשטרה והשמיעו נגדן קריאות גנאי. מטעם הגננת נמסר כי היא "מכחישה כל קשר למעשים האמורים. החשדות בדבר התעללות של מי מעובדות הגן בילדים נפלו עליה כרעם ביום בהיר. היא גננת מוכרת ואהובה בעיר מגוריה מזה 20 שנים. מעולם לא הובא בפניה מידע, מצד מי מן ההורים, בדבר התנהגות בלתי הולמת מצד עובדות הגן. היא כואבת את כאבם של ההורים ומסרה גרסה מפורטת במשטרת ישראל על מנת להגיע לחקר האמת".
כתובות נאצה על קירות הגן שבו התעללו בפעוטות בחולון
כתובות נאצה על קירות הגן שבו התעללו בפעוטות בחולון | צילום: דוברות המשטרה
בד בבד, מור, האם שחשפה את ההתעללות בגן, סיפרה לחדשות 13 על דרישתה לצפות בסרטונים. "ביום ראשון ביקשתי מהגננת לראות מצלמות, היא בהתחלה התחבטה ואז היא אמרה בסדר, אבל היא לא חלמה שאבוא יום למחרת עם איש מצלמות ואכנס ואדרוש לראות את המצלמות". "כשהגעתי היא הייתה מבוהלת, כל הצוות היה מבוהל", הוסיפה האם. "לא ראיתי את הסרטונים כי אמרו לי שהכונן הקשיח תקול, מישהו שיבש אותו בכוונה. התייצבתי שם למחרת, ודרשתי לראות את הסרטונים, בסופו של דבר היא הביאה לי, במחשבה שאי אפשר להוציא שום דבר, אבל הבאתי את זה למעבדה, ונגד הסיכויים הצליחו להוציא לי את זה".