"עוצר בלי סיבה": ראש ארגון הפשע בקובלנה נגד השופט
סניגורו של ראש ארגון הפשע בצפון לטיף אבו-לטיף, פנה לנציב תלונות הציבור על השופטים, בבקשה לבדוק את התנהלות השופט דורון פורת מבית משפט השלום במחוז הצפון - לאחר שלדבריו מרשו נעצר פעם אחר פעם על-ידי השופט פורת "ללא סיבה". עו"ד חדאד: "עלינו להתכונן למעצר נוסף בתורנות הבאה של אותו שופט?". הרשות השופטת: "התלונה טרם התקבלה בהנהלת בתי המשפט. ככל שתתקבל - נשיב לגורמים הרלוונטיים"
![לטיף אבו-לטיף](https://media.reshet.tv/image/upload/t_grid-item-large/v1706538345/uploads/2024/903912848.webp)
בצעד יוצא דופן, פנה היום (שני) עו"ד ג’וליאן חדאד, סניגורו של ראש ארגון הפשע בצפון לטיף אבו-לטיף, בבקשה לבדוק את התנהלות השופט דורון פורת מבית משפט השלום במחוז הצפון. לדברי אבו-לטיף, יום לאחר ששוחרר ממעצר עד תום ההליכים במסגרת כתב אישום שהוגש נגדו, הגיעו בלשי ימ"ר צפון עם בקשת מעצר - שהוארך על-ידי השופט, לדבריו, מבלי שהוצגה בפניו הסיבה.
לאחר ששוחרר גם במקרה זה, נעצר אבו-לטיף בשנית שלושה שבועות לאחר מכן. לדברי עו"ד חדאד - "עד היום לא ברור מה הביא למעצר". לדברי הסניגור, לא במקרה שני הדיונים נערכו בפני אותו שופט, ולתחושתו המשטרה בוחרת במתכוון להופיע בפניו.
![עו"ד ג'וליאן חדאד](https://media.reshet.tv/image/upload/t_image_article_800/v1706538376/uploads/2024/903912854.webp)
עו"ד חדאד ביקש מנציב תלונות הציבור על השופטים לבדוק מה היה החומר הסודי שבגינו הוארך מעצר מרשו: "האם עלינו להתכונן למעצר נוסף בתורנות הבאה של אותו שופט?".
תגובת הרשות השופטת: "התלונה טרם התקבלה בהנהלת בתי המשפט. ככל שתתקבל - נשיב לגורמים הרלוונטיים".