עלה ל-194 מספר המתים מקורונה בישראל; ירידה במספר המונשמים

משרד הבריאות עדכן כי עד כה 15,058 בני אדם נדבקו בקורונה בישראל, מהם 9,367 במצב קל, 102 בינוני ו-137 במצב קשה – מתוכם 102 מונשמים. עד כה החלימו יותר מ-6,000 איש מסך הנדבקים

זמן צפייה: 05:20

מגיפת הקורונה בישראל: במשרד הבריאות עדכנו הערב (שישי) את מספרי הנדבקים, המחלימים והמתים מנגיף הקורונה בישראל. עד כה בישראל מתו 194 בני אדם מהנגיף, מתוך 15,058 שנדבקו ממנו. עוד עולה, כי מספר החולים הקלים הוא 9,367, מצבם של 102 מוגדר בינוני, ו-137 במצב קשה מתוכם 102 מונשמים, ירידה נוספת במספרם. עד כה החלימו 6,003 בני אדם מסך הנדבקים.

ועל רקע צעדי ההקלה הצפויים להיכנס מחר בחצות, גורמים במשרד הבריאות הביעו הערב חשש מפני חזרה "מהירה מידי", כהגדרתם. הגורמים מסרו לחדשות 13 כי התחושה היא שצעדי ההקלות אינם מדודים כי אם מהירים מידי, והתוצאה של המהלך הזה עלולה להיות התפרצות נוספת - שתיאלץ את מקבלי ההחלטות להשיב את צעדי ההסגר.

עם זאת במקביל מעריכים במשרד הבריאות שפתיחת הקניונים לא תיקח עוד הרבה זמן. לדברי גורמים במשרד המהלך הזה תלוי בשני דברים: תוצאות ההקלות שיצאו לפועל ביום שבת וייבחנו ביום שני הבא; וכן יישומון או דרך כלשהי שתאפשר למפות כל קונה שנכנס לקניון, על מנת לבודד בזמן קונים שבדיעבד יתברר שהיו נשאים של הנגיף, וכן את מי ששהה בקרבתם.
קורונה בישראל
יותר מ-15,000 חולים בישראל. חשש מפני התפרצות נוספת | צילום: רויטרס

מוקדם יותר היום, בתום דיון שהחל כבר בשעות הבוקר, הממשלה אישרה הקלות בתקנות לשעת החירום, והתירה פתיחת עסקים נוספים מלבד אלה שכבר קיבלו אישור לכך בדיון הקודם שנערך, כדוגמת סניפי "איקאה". התקנות יכנסו לתוקפן כאמור בחצות הלילה שבין שבת ליום ראשון.

מנגד, אסור להפעיל שום עסק לטיפול לא רפואי בגוף האדם, למשל חנויות קוסמטיקה, או מקומות שבהם עושים דיקור או מסאז׳ - למעט מספרות. הספרים יהיו חייבים לדאוג לחטא באופן שוטף את הציוד, מכונות התספורת והכיסא בין לקוח ללקוח, ועליהם יהיה לעטות כפפות ולחבוש מסכה. מותרת שהייה של שני לקוחות על כל ספר בו זמנית בלבד.

פקחי עיריות ופקחי רשות הטבע והגנים יצטרפו לשוטרים ולפקחי הרשויות המקומיות באכיפת התקנות. הממשלה אישרה גם להכפיל את חלק מהקנסות על הפרת ההנחיות, ל-1,000 שקלים במקום 500, ול-2,000 במקום 1,000 שקלים.

הממשלה אישרה גם את חובת חבישת המסכות במרחב הציבורי מגיל 6. אדם שייתפס ללא מסכה עלול לקבל קנס מיידי על סך 200 שקלים.