בנגלדש: שליש מהמדינה מוצף

המונסונים שהיכו באסיה גורמים לחורבן בבנגלדש,כ-700 אלף בתים נהרסו באופן מלא או חלקי לפי הצלב האדום. "אנשים מפחדים שהם יגיעו למצב של רעב", מספרת קורין אמבלר מהצלב האדום

טקסס לא לבד: בנגלדש סובלת בשבועות האחרונים מהצפות ענק המכסות שליש משטחה בשל מונסונים חמורים. הגשמים העזים, שיורדים גם בהודו ובנפאל, הובילו למותם גם 142 הרוגים במדינה. לפחות 51 אלף בני אדם כבר פונו מבתיהם, והצלב האדום מעריך שכ-700 אלף בתים נהרסו או נפגעו. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת "המים הגיעו לנו עד לברכיים, בתוך הבית", סיפרה אדרה ביגום, שהייתה בביתה עם בנותיה כשההצפות החלו. "היו נחשים במים והילדים שלי פחדו מאוד", סיפרה. במקומות רבים בתים שלמים נשטפו יחד עם גידולים, מזון ואפילו חיות.
''היו נחשים במים והילדים שלי פחדו מאוד''
''היו נחשים במים והילדים שלי פחדו מאוד'' | צילום: (חדשות 2)
יותר ממחצית מתושבי בנגלדש עוסקים בחקלאות, ובמיוחד בגידול אורז. יותר משני מיליון דונמים נפגעו, ורבע מיליון נהרסו לחלוטין. "אנשים מפחדים שהם יגיעו למצב של רעב", סיפרה קורין אמבלר מהצלב האדום ל-CNN, "הם רגילים להצפות עונתיות, אבל לא משהו כל כך חמור. קילומטרים שלמים מוצפים". באזורים בהם ההצפות החלו לסגת מעט, הממשלה המקומית מעודדת את החקלאים לחזור לשטחם, בתקווה שיצליחו להציל חלק מגידוליהם. "החקלאים יכולים להחזיר את גידולי האורז ב-20 הימים הקרובים. הממשלה תספק להם זרעים, שתילים ודשן", אומר ריאז אחמד, מנכ"ל המרכז לניהול אסונות בבנגלדש.