הרשת מזועזעת מהפיגוע: "מתפללים עבור הילדים בארנה!"

מעריצים ברחבי הרשת הזדעדעו מהפיגוע במנצ'סטר, בהופעתה של הזמרת אריאנה גרנדה שהקהל שלה נחשב צעיר. עמודי המעריצים התגייסו לאתר ילדים ונערים נעדרים

אריאנה גרנדה, ארכיון
אריאנה גרנדה, ארכיון | צילום: רויטרס

הרשת גועשת בעקבות האירוע שנחשד כפיגוע בו 19 בני אדם נהרגו ו-59 נוספים נפצעו כשפיצוץ אירוע בתום מופע של כוכבת הנוער אריאנה גרנדה בעיר הבריטית מנצ'סטר. בעת הפיצוץ היו בקהל אלפי ילדים ובני נערים. בקבוצות המעריצים של הזמרת ברשתות החברתיות הביעו זעזוע מהאירוע וניסו לסייע לאנשים לאתר את קרוביהם, ובעיקר את ילדיהם, שטרם אותרו. במקביל, זמרים ואמנים רבים מרחבי העולם הביעו את תנחומיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אריאנה גרנדה, שהחלה את הקריירה שלה כשחקנית בסדרות ילדים בערוץ ניקולודאון האמריקני, ידועה בקהלה הצעיר שמגיע להופעותיה. זה אולי אחד הדברים שהפכו את הפיצוץ במנצ'סטר, שנחשד כפיגוע, למחריד עוד יותר. ברשתות החברתיות הופצו תמונותיהם של נעדרים מהמופע במנצ'סטר, רובם נערים וילדים.

"עזרו לי למצוא את הבן שלי!"

בקבוצות המעריצים הביעו זעזוע כבד מהאירוע: "אנו מתפללים עבור הילדים שנמצאים עכשיו בארנה!", כתבה מעריצה. "שולחים תנחומים למשפחות שנפגעו מהפיצוץ, ולכל המעריצים של אריאנה", כתבה אחרת. מעריצים רבים פרסמו לאן פונו לקבלת טיפול רפואי, זאת בתקווה לסייע למי שמחפש אחר קרוב שהיה במופע.

הורים מודאגים רבים החלו בניסיונות לאיתור ילדיהם שהיו במופע, דרך הפייסבוק, כשהם משתפים את תמונותיהם ומקווים למצוא כך מידע אודותיהם. "אנא עזרו לי, אחותי הקטנה אמה הייתה בהופעה של אריאנה הלילה והיא לא עונה לטלפון" נכתב באחת ההודעות. אם אחרת פרסמה תמונה של ילד מחייך וכתבה: "זה הבן שלי, הוא היה במופע במנצ'סטר ולא עונה לטלפון! בבקשה עזרו לי למצוא אותו".

"הלב שלי כואב על אחותי אריאנה"

כוכבים ואמנים שונים לא נותרו אדישים לאירוע המזעזע. "המחשבות והתפילות שלי נמצאות עם האנשים במנצ'סטר", כתבה הזמרת פינק בטוויטר. "ועם כל מי שנפגע ועם אריאנה גרנדה והצוות שלה. שובר את הלב".

הזמר ברונו מארס כתב: "אין מילים שיכולות לתאר איך אני מרגיש לגבי מה שקרה במנצ'סטר. אני לא רוצה להאמין שהעולם בו אנו חיים יכול להיות כה אכזר. שאלוהים יברך את המשפחות והחברים שנפגעו מהסיוט הזה".

מעריצים מחוץ לארנה, מנצ'סטר
מעריצים מחוץ לארנה, מנצ'סטר | צילום: רויטרס

"הלב שלי כואב על אחותי אריאנה ועל כל המשפחות שנפגעו על ידי האירוע הטרגי הזה בבריטניה", כתבה הזמרת ניקי מינאז' שגם עבדה בעבר עם גרנדה. "חפים מפשע איבדו את חייהם, אני כל כך מצטערת על כך". הוסיפה. "מתפללת עבור כל מי שבמופע של אריאנה", כתבה הזמרת קייטי פרי.

"שולח אהבה לבריטניה", כתב הזמר ג'ון לג'נד. "אהבה לאריאנה גרנדה וכל המעריצים שלה שנקלעו למתקפה הנוראה הזאת. שובר את הלב", הוסיף.

"אני מזועזעת מהמחשבה שקהל תמים שהגיע לראות הופעה איבד את חייו", כתבה דמי לובאטו, "מתפללת עבור כולכם!".