מחשש לאירוע ביטחוני: טראמפ הורד מהבמה על ידי מאבטחים

במהלך הנאום של המועמד לנשיאות התקבל איום מהקהל, דבר שהוביל להורדתו בבהילות מהבמה על ידי סוכני השירות החשאי

דרמה בעצרת הבחירות: המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ הורד מהבמה על ידי מאבטחים במהלך עצרת בחירות שקיים לפנות בוקר (ראשון) בנבאדה בעקבות איום שהתקבל מהקהל. מספר דקות לאחר מכן טראמפ חזר להמשך נאומו. במקביל, סקר חדש של רשת איי.בי.סי והוושינגטון פוסט שמתפרסם הבוקר מצביע על יתרון של 5% לקלינטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הודעת השירות החשאי, המאבטחים זינקו על הבמה לאחר שנשמע אדם מהקהל שצעק "אקדח!". המשטרה המקומית עצרה גבר לבן שהיה נוכח בקהל והרחיקה אותו מהמקום. סריקה של השירות החשאי במקום הפריכה את החשד שנמצא נשק בקרבתו של טראמפ.

מספר דקות לאחר שהאירוע הסתיים שב טראמפ לנאום והתייחס למקרה. "אף אחד לא אמר שזה הולך להיות קל עבורנו, אבל שום דבר לא יעצור אותנו", אמר המועמד והודה לאנשי השירות החשאי. בסיום האירוע צייץ טראמפ בעמוד הטוויטר שלו: "תודה רינו, נבאדה. שום דבר לא ימנע מאיתנו להחזיר את אמריקה לגדולתה".

מעורר המהומה - רפובליקני

הגבר שעורר את המהומה הוא אוסטין קרייטס, רפובליקני בן 33, שלדבריו כלל לא התכוון לפגוע באיש. קרייטס סיפר כי החזיק שלט בגנותו של טראמפ - "רפובליקנים נגד טראמפ" - אותו הדפיס בבית, כשלפתי הוא עצמו הותקף. לדבריו, תומכי טראמפ בעטו בו, הטיחו בו אגרופים וחנקו אותו, והוא חשש לחייו.

קרייטס סיפר כי התקדם לעבר קדמת הקהל בנימוס על מנת למחות בשקט עם השלט כשהותקף. "אמרתי 'אני יכול בבקשה לעבור', לא שעטתי קדימה כמו שטענו", הוסיף. לדבריו, נדמה לו כי טראמפ הצביע עליו לפני שהחלה המתקפה עליו - וכלל אל היה מודע לכך שהמועמד הוברח מהבמה בעקבות האירוע. עוד הוסיף כי הוקל לו כשהשוטרים חילצו אותו מהקהל באזיקים, שכן חשש לחייו. "אנשים הסתכלו עליי כאילו אני שד", סיפר.

לאחר שנלקח מהמקום, קרייטס עבר חיפוש יסודי ועבר בדיקת רקע, ותוך זמן קצר שוחרר. "אני לא מאשים את מי שתקפו אותי - זה רטוריקת הקהל של טראמפ", הדגיש, "הוא פאשיסט, הוא דיקטטור, ומנהיגים כאלה הופכים אנשים רגילים לחיות". הוא הוסיף כי האנשים בעצרת הם "אנשים טובים, פטריוטים שהגיעו לכאן כי הם רוצים לעשות משהו טוב בשביל המדינה שלהם".

קליטון שומרת על יתרון

בתוך כך, סקר של רשת איי.בי.סי ועיתון הוושינגטון פוסט מצביע על יתרון למועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון. על פי הסקר, קלינטון זוכה לתמיכתם של 48% מהציבור, בעוד שטראמפ מסתפק ב-43% תמיכה בלבד.

בינתיים, קלינטון ממשיכה לגייס את תמיכתם של כוכבים הוליוודים: במקביל לעצרת הדרמטית של טראמפ, קלינטון הופיעה בעצרת משלה לצדה של הזמרת המצליחה קייטי פרי בפילדלפיה. השתיים קראו לציבור לפעול על פי אמונותיהם ולצאת להצביע: "הכוח של בחירתכם יכול לשנות את העולם".