קליפורניה בוערת: לפחות 10 הרוגים

גל שריפות ענק, המתודלק ברוחות יבשות ועוצמתיות זורע הרס במחוזות רבים במדינה. עשרות אלפי בני אדם פונו מבתיהם ועל פי הערכות כ-1500 בתים נשרפו בלהבות המשתוללות.

עשרות אלפי בני אדם פונו מבתיהם בקליפורניה לאחר ששריפת ענק פרצה במחוזות נאפה וסונומה שבמדינה, והחלה להתפשט לעבר מחוזות נוספים. על פי הדיווחים בכלי התקשורת האמריקניים לפחות 10 בני אדם נהרגו ושניים נפצעו באורח קשה במהלך השריפה. כ-1500 בתים נשרפו. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת סגן נשיא ארה"ב מייק פנס התייחס במהלך ביקור במדינה לגל השריפות הענק במדינה בו נפצעו עד כה לפחות מאה בני אדם ונשרפו אלפי דונמים. "הממשל מוכן לספק כל סיוע שיידרש", אמר. "נעבוד צמוד עם המושל על מנת לראות אתכם עוברי את הזמנים המאתגרים הללו".
אש בקליפורניה (CNN)
אש בקליפורניה (CNN)
כוחות המשטרה הודיעו כי הם נמצאים בכוננות גבוהה על מנת למנוע מקרי ביזה. בעיר סנטה רוזה הוכרז עוצר מלא מהשקיעה ועד לזריחה ומי שמפר אותו צפוי להיעצר, כך אמר מפקד משטרת המחוז קרייג שוורץ. מושל קליפורניה ג'רי בראון הכריז על מצב חירום במחוזות נאפה, סונומה וב-5 מחוזות נוספים בצפון קליפורניה. בנוסף מצב חירום הוכרז גם במחוז אורנג' שבדרום המדינה.
שכונות שלמות נמחקו (CNN)
שכונות שלמות נמחקו (CNN)
התמונות שפורסמו בערוצי החדשות בקליפורניה תיעדו עשן סמיך ולהבות גבוהות שחלשו על שדות חורש והרסו אלפי מבנים באזור. בשלב זה מאמצי ההשתלטות על האש טרם נשאו פרי, ופעולות הכיבוי של לוחמי האש נמשכות במטרה להשיג שליטה על הלהבות.
היובש והרוחות מקשים על ההשתלטות על האש
היובש והרוחות מקשים על ההשתלטות על האש | צילום: (CNN)
עוד דווח כי חולים רבים פונו מבתי החולים הסמוכים לקו האש וכי גורמים במרכזי החירום הפצירו במשפחות שסירבו להתפנות לעשות זאת. ההתמשכות של השריפה והקושי להשתלט עליה נובעים ככל הנראה מרוחות חזקות ויובש באוויר. על פי תחזיות מזג האוויר, הרוחות היבשות צפויות להימשך ובכך להקשות על מאמצי ההשתלטות.