דונלד טראמפ בכנס הרפובליקנים: "אני מייצג את ארה"ב לא את העולם"

רבים בישראל רואים בטראמפ ידיד אמת, אך בנאום שנשא בכנס רפובליקני הבהיר הנשיא כי הוא מחויב לפני הכל לארצו

טראמפ בנאומו הערב
בפעם הראשונה מאז כניסתו לתפקיד נשא הערב (שישי) נשיא ארה"ב נאום בפני השדולה השמרנית בארה"ב, והדגיש שוב ושוב את נאמנותו ומחויבותו לאינטרסים הכלכליים והביטחוניים של ארה"ב. "שיתוף בינלאומי הוא חשוב, אבל אין דבר כזה המנון גלובלי או דגל גלובלי", אמר טראמפ. "אני מייצג את ארה"ב, לא את העולם כולו. יש מחויבות אחת שמאחדת את כולנו והיא המחוייבות לארה"ב". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
''פריז היא כבר לא פריז''
''פריז היא כבר לא פריז'' | צילום: רויטרס
בנאומו התייחס טראמפ גם לאיום הטרור והבהיר כי ימנע מקיצונים מוסלמים להיכנס לארצו, לצד הבטחה להשמיד את ארגון דאע"ש. "לא יסטיסו אותנו ממסלולנו, גם אם זה אומר שאקבל סיקור תקשורתי עוין", אמר הנשיא. "תראו מה קורה בעולם, פריז היא כבר לא פריז, תראו מה קרה בשוודיה, לא ניתן שזה יקרה גם לנו. לעולם לא נתנצל שאנו שומרים על ביטחונם של אמריקנים". מלבד טרוריסטים ומהגרים, תקף טראמפ גם את התקשורת בארצו ובעיקר את השימוש של עיתונאים במקורות חסויים. "לא צריך להרשות לעיתונאים להשתמש במקור אלא אם כן הם מציינים את שמו", אמר הנשיא, אך הבהיר כי אינו נגד התקשורת כולה, אלא רק נגד "התקשורת של החדשות המזויפות", לדבריו.
''אסור להשתמש במקורות אנונימיים''. טראמפ
''אסור להשתמש במקורות אנונימיים''. טראמפ | צילום: רויטרס
טראמפ נגד ה-FBI: "לעצור את ההדלפות" חידוש המתקפה של טראמפ נגד התקשורת מגיעה לאחר שמוקדם יותר היום דיווחה רשת CNNהאמריקנית כי ה-FBII סירב לבקשת הבית הלבן להכחיש בפומבי את הדיווחים על קשרים לכאורה שניהל הנשיא טראמפ ומקורביו עם בכירים רוסים. על פי הפרסום, בכירים בבית הלבן פנו לבולשת הפדרלית בדרישה הפומבית לאחר שדווח כי בשיחות פנימיות טענו אנשי הבולשת כי הדיווחים על הקשר אינם מדוייקים. הקשר הישיר בין הבית הלבן ל-FBI נחשב לחריג והפרה של נהלים משום שמתנהלת חקירה בנושא. הקשרים של מטה טראמפ עם בכירים רוסים עלה לכותרות בעקבות חשיפה לפיה היועץ לביטחון לאומי, מייקל פלין ניהל קשר אסור, ואף שיקר לגביו עם שגריר רוסיה בזמן ואחרי קמפיין הבחירות לנשיאות, מה שהוביל להתפטרותו. בעקבות הפרסום, תקף הנשיא את הבולשת הפדרלית והאשים אותה שאינה מסוגלת לעצור הדלפות של מידע ביטחוני לתקשורת, גם כשהן מגיעות מתוך הארגון. "ה-FBII לחלוטין לא מסוגל לעצור את מדליפי הביטחון הלאומי שמחלחלים לתוך זרועות הממשל זה זמן רב", כתב טראמפ בחשבון הטוויטר האישי שלו. "הם אפילו לא מסוגלים למצוא את המדליפים מתוך ה-FBI עצמו. מוסרים לתקשורת מידע מסווג שעשוי לפגוע קשות בארה"ב. למצוא (את המדליפים) מיד"