דונלד טראמפ: ההתנחלויות לא טובות לשלום‎

נשיא ארה"ב הסביר על מדיניותו כלפי ישראל. "אני אוהב את ישראל, רוצה להשיג שלום בין ישראל לפלסטינים", אמר בריאיון לעיתון "ישראל היום"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התייחס לעמדתו כלפי ישראל בריאיון שהעניק לעיתון "ישראל היום". "אני מכיר את ישראל טוב מאוד ומעריך אותה", אמר. "אני רוצה להשיג שלום בין ישראל לפלסטינים, להתקדם עם התנחלויות זה לא טוב לשלום". טראמפ גם התייחס להסכם הגרעין שנחתם עם אירן במהלך כהונתו של הנשיא לשעבר ברק אובמה. "ההסכם עם אירן היה אסון לישראל". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת "זה בלתי נתפס הכול לגבי ההסכם הזה איום", תקף הנשיא את ההסכם. "במקום להודות לאובמה שהיה כל כך מוטה לטובתם, הם התנהגו בחוצפה אפילו לפני שעזב את הבית הלבן". הנשיא גם התייחס לסוגיית העברת השגרירות לירושלים וכבר נשמעת הסתייגות מהבטחתו טרם הבחירות. "אני רוצה שישראל תתנהג באופן הגיוני בתהליך השלום, ששני הצדדים יפעלו באופן סביר", אמר כשנשאל על הנושא. "אני חושב על ההעברה, אני לומד את העניין ונראה מה יקרה. זו לא החלטה קלה. היא כבר הרבה שנים נדונה". הנשיא גם הביע הסתייגות מהצהרת הבית הלבן לפני הבחירות כי "ההתנחלויות הן לא מכשול לשלום". "יש שטח מוגבל שנשאר", אמר טראמפ. "כל פעם שאתה לוקח אדמה עבור התנחלויות, נותר פחות שטח. אני לא מישהו שמאמין שלהתקדם עם ההתנחלויות זה טוב לשלום". טראמפ גם הוסיף כי אינו מעוניין לגנות את ישראל. "לישראל הייתה היסטוריה ארוכה של גינויים וקשיים", אמר. "אני מבין את ישראל באופן טוב מאוד ומעריך אותה מאוד הישראלים עברו תקופות קשות מאוד".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ