מו"ל הניו יורק טיימס התנצל בפני רבנים על הקריקטורה האנטישמית

ארתור שולצברגר נועד עם נציגים מכל זרמי היהדות בארה"ב, שוחח עמם על האיור האנטישמי שהתפרסם בעיתון ועל עמדת המערכת כלפי ישראל. "היו חילופי דברים בריאים וכנים"

זמן צפייה: 00:51

המוציא לאור של ה"ניו יורק טיימס", ארתור שולצברגר, ועורך עמוד המאמרים של העיתון, ג'יימס בנט, נפגשו אתמול (רביעי) עם 12 רבנים אמריקנים, מכל זרמי היהדות בארה"ב, והתנצלו בפניהם על הקריקטורה האנטישמית שפורסמה בעיתון לפני כשבועיים, שבה נראה ראש הממשלה בנימין נתניהו ככלב נחייה המוליך את הנשיא טראמפ, שאויר כעיוור. הניו יורק טיימס סירב להגיב על הפגישה.

על פי הרב יוסף פוסטניק, סגן נשיא "מועצת הרבנים של ניו יורק", הפגישה ארכה כשעה וחצי במשרדי העיתון שבניו יורק, ובנוסף לפרסום הקריקטורה האנטישמית, נידונה בה גם מדיניות סיקור ה"ניו יורק טיימס" כלפי ישראל – שלטענת חלק מהרבנים אינה הוגנת.

לעוד כתבות בנושא:

"צעדים משמעתיים יינקטו נגד מפרסם הקריקטורה בניו יורק טיימס"

הניו יורק טיימס פרסם קריקטורה של טראמפ ורה"מ - ונאלץ להסירה

קריקטורה של טראמפ ונתניהו שפורסמה בניו יורק טיימס
קריקטורה של טראמפ ונתניהו שפורסמה בניו יורק טיימס | צילום: ניו יורק טיימס

"המפגש העניק לכולם הזדמנות להביע את תחושותיהם", סיפר פוסטניק. "כולם היו גלויים מאוד לגבי רגשותיהם. הרגשתי שהיו חילופי דברים בריאים וכנים, וזה מה שצריך".

לפני כשבוע, כזכור, פרסם בטוויטר כתב של ה-CNN כי ה"ניו יורק טיימס" ינקוט בצעדים משמעתיים נגד העורך שאישר את פרסום הקריקטורה. על פי כתב ה-CNN, המוציא לאור של ה"ניו יורק טיימס" שלח מסר לכל העובדים ובו הודיע להם על הצעד נגד העורך, והוסיף כי "אנחנו מעדכנים את הטיית הדעות הקדומות שלנו, שנעשית בצורה בלתי מודעת, ומתמקדים ישירות באנטישמיות".

כזכור, בשבת הוריד העיתון מאתרו קריקטורה שעוסקת בקשר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. לטענת גורמים מדיניים, הסרת האיור נעשתה בעקבות פניית קונסול ישראל בניו יורק, דני דיין. בפנייתו לבכירי העיתון הביע דיין את מורת רוחו מפרסום האיור וטען כי "הימצאותה של הקריקטורה בין דפי עיתון מרכזי מהווה עליית מדרגה בביטויים האנטישמיים ההולכים ומתעצמים ברחבי ארצות הברית".

בשיחות סגורות בכירי העיתון התנצלו על הדברים ונטען כי פרסום האיור נעשה ללא ידיעתם. לאחר שהקריקטורה ירדה, הניו יורק טיימס פרסם הבהרה שבה נכתב: "קריקטורה פוליטית שפורסמה בגיליון הבינלאומי אתמול הכילה רכיבים אנטישמיים. האיור תיאר את ראש ממשלת ישראל ככלב נחייה העונד מגן דוד לצווארו ומוליך את נשיא ארצות הברית החובש כיפה. הקריקטורה הייתה פוגענית והייתה זו טעות בשיקול הדעת לפרסם אותה". בהמשך, התנצל העיתון רשמית על פרסום האיור.