צפו: ה"שריף" החדשה באו"ם - למען ישראל

ניקי היילי, שגרירת ארה"ב באו"ם, הפכה מאז מינויה לתפקיד למגנה הכי נלהבת של ישראל בארגון המוטה. כך הגיעה בת המהגרים מהודו לתפקיד השני בחשיבותו בדיפלומטיה האמריקנית

גם היילי תגיע לישראל
גם היילי תגיע לישראל | צילום: רויטרס

ניקי היילי, שגרירת ארצות הברית באו"ם, הבטיחה הלילה (שלישי) בכנס איפא"ק שתמו ימי ההתנגחויות בישראל. זו אינה הפעם הראשונה בה היילי יוצאת להגנתה של ישראל בארגון המוטה ומעל כל במה. כך הפכה בת המהגרים, שנחשבת לכוכב עולה במפלגה הרפובליקנית, למגנה של ישראל באו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנובמבר, זמן קצר אחרי שנבחר, הנשיא דונלד טראמפ הודיע שהיילי היא האישה שהוא רוצה באו"ם. רבים הופתעו מהמינוי של המושלת הצעירה עם ניסיון מועט מאוד במדיניות חוץ או במילוי תפקידים במסגרת הממשל הפדרלי. היילי הדגישה בפני דיפלומטים באו"ם ועיתונאים שארה"ב, המממנת המרכזית של האו"ם, לא תעלים יותר עין מהמדיניות האנטי ישראלית בארגון.

ניקי היילי נואמת באו''ם
ניקי היילי נואמת באו''ם

בשימוע שבו הסנאט האמריקני אישר את מינויה של היילי (45) כשגרירה באו"ם, היא אמרה שהיא "תומכת לחלוטין" בהעברת השגרירות בישראל לירושלים. "בשום מקום הכישלון של האו"ם לא היה יותר עקבי ויותר מסוכן מהיחס המוטה נגד בעלת הברית הקרובה שלנו ישראל", אמרה מי שכיהנה בעבר כמושלת קרוליינה הדרומית, בת למהגרים הודים ומי שנחשבת לכוכב העולה של המפלגה הרפובליקנית בארה"ב.

לפני חודש יצאה מישיבת מועצת הביטחון הראשונה שלה נסערת. אז היא אמרה כי "ישראל מופלית באופן קבוע בישיבות מועצת הביטחון והאו"ם ואנחנו כאן כדי שזה ייפסק, מועצת הביטחון אמורה לדון על איך שומרים על שלום וביטחון בינלאומיים".

היילי אמרה אז בקול הברור ביותר שנשמע היום מהממשל האמריקני כי "בישיבתנו על המזרח התיכון, לא דנו על הפסקת בניית הטילים הלא-חוקיים בלבנון, לא דנו על הכסף והנשק שאירן מספקת לטרור, לא דנו באיך להביס את דעא"ש ולא דנו איך מונעים מבשאר אסד להמשיך לטבוח במאות אלפי אזרחים. לא. במקום זה, הישיבה התמקדה בביקורת כלפי ישראל, הדמוקרטיה היחידה האמיתית במזרח התיכון".

"יש שריף חדש בעיר", הכריזה בלילה היילי מול 19 אלף באי הכנס. "אני נועלת עקבים גבוהים לא כאמירה אופנתית, אלא כיוון שאם אני רואה שמשהו לא כשורה, אני אבעט בו בכל פעם מחדש". השגרירה באו"ם הסעירה את השדולה היהודית שמתכנסת בוושינגטון. הם מחאו לה כפיים יותר מאלו שקיבל ראש הממשלה נתניהו או סגן הנשיא האמריקני מייק פנס.

[brightcove_iframe video_id='https://13tv.co.il/item/news/domestic/jer-karish-224507/' autoplay='0' credit='ה"שריף" החדשה באו"ם - למען ישראל' desc='' kid='' duration=''']

ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ