צ. קוריאה ביצעה ניסוי במנוע רקטי: "אירוע היסטורי"

הדיקטטורה המבודדת ממשיכה להתגרות בארצות הברית ובמערב. אמש ביצעה המדינה הקומוניסטית המסוגרת ניסוי במנוע רקטי חדש

ממשיכים להתגרות: סוכנויות הידיעות בצפון קוריאה דיווחו אמש (שבת) כי המדינה ביצעה ניסוי במנוע רקטי חדש. "זהו אירוע בעל חשיבות היסטורי לתכנית החלל של המדינה", אמר מנהיג המדינה המבודדת קים ג'ונג און לאחר הניסוי. בינתיים מדינות האזור מתכוננות לעימות אפשרי מול המדינה: יפן ניהלה אמש לראשונה תרגיל להתגוננות בפני טילים בליסטיים, ואילו ביום שישי שר ההגנה האמריקאי טען במהלך ביקור בדרום קוריאה ש"כל האופציות על השולחן". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
ממשיך להתגרות. קים ג'ונג און
ממשיך להתגרות. קים ג'ונג און | צילום: רויטרס
הניסוי במנוע שהוגדר בתקשורת המקומית כ"מהפכני" בוצע באתר השיגורים "סוהיא". על פי הדיווחים המנוע החדש אמור לשפר את כוח הדחף ואת האמינות של מערכת השליטה של טילים בליסטיים כמו גם שיפור של מערכת הביטחון שלהם. "העולם יראה בקרוב איזו משמעות גדולה הייתה לניצחון היום", אמר המנהיג של המדינה המבודדת ביותר בעולם, קים ג'ונג און. בנוסף אמר המנהיג הצעיר כי היום הזה ייזכר כ"מהפכת ה-18 במרץ" בכל הנוגע לתעשיית החלל של המדינה". בזמן ביקורו בקוריאה הדרומית ביום שישי האחרון אמר שר החוץ האמריקני רקס טילרסון, כי פעולה צבאית נגד הממשל הרודני של קים ג'ונג און היא "אופציה שמונחת על השולחן" - זאת בעקבות ניסויי הטילים האחרונים שביצע הצבא הצפון הקוריאני.
g88
לדברי מזכיר המדינה טילרסון, שנכנס לפני פחות מחודשיים לתפקידו, "מדיניות הסבלנות האסטרטגית" הסתיימה וארצות הברית בוחנת "טווח חדש של צעדים ופעולות". טילרסון הבהיר כי נשקלים צעדים דיפלומטיים, ביטחוניים וגם כלכליים. בתוך כך יפן ערכה בשישי לראשונה תרגיל כלל ארצי להתמודדות מול התקפת טילים. בתי הספר במדינה תרגלו מעבר למרחבים מוגנים והתמודדות של כוחות ההגנה המקומיים. התרגיל בוצע בעקבות שיגור הטילים הבליסטיים לפני כשבועיים במהלכם נחת טיל במים הטריטוריאליים של יפן.