בפעם השנייה תוך פחות משבוע: יהודי הותקף באבן בברוקלין

נהג משאית יהודי נפגע בפניו בשכונת "קראון הייטס", לאחר שסלע שהושלך לעברו ניפץ את החלון שלידו ופגע בו. האירוע התרחש רחובות ספורים מהמקום שבו נפצע השבוע רב חרדי מאבן שנזרקה עליו

Qqzzkp

בפעם השנייה תוך פחות משבוע, אבן הושלכה על אדם יהודי ב"קראון הייטס" שבברוקלין. היהודי שהותקף עובד בתור נהג שליחויות באזור. הוא ישב במשאית שלו באמצע יום עבודה, כשקבוצת גברים שזרקו לעברו אבן. האבן שהושלכה ניפצה את החלון הסמוך למושב הנהג ופגעה בעינו. למרות שנפגע בעין וסבל מחתך בפניו, סירב אותו נהג לקבל טיפול רפואי לאחר האירוע.

המקרה התרחש במרחק רחובות ספורים מהנקודה שבה הותקף לפני כמה ימים אברהם גופין, בן ה-63, באמצעות בלוקים, ככל הנראה על רקע אנטישמיות ודעות קדומות.

תקיפת אדם חרדי בברוקלין
תקיפת אדם חרדי בברוקלין, ארכיון | צילום: חדשות עשר

גופין, רב חרדי מברוקלין, נפגע גם הוא בראשו מלבנים גדולות שזרק לעברו אדם זר ברחוב. הוא יצא בבוקר להליכה היומית שלו ברחובות ברוקלין, כשהתוקף זרק עליו אבנים והיכה אותו. על פי עדויות של קרובי משפחה, התוקף קרא לעברו הערות אנטישמיות וכינה אותו "יהודי מלוכלך". לדברי בנו, זמר חסידי מפורסם, אביו סובל מאף שבור, מספר שיניים חסרות וחתכים בגופו ובראשו. בנוסף, בבית החולים נאלצו לתפור חתך עמוק במצחו.

משטרת ניו יורק חוקרת את המקרה כפשע שנאה ועורכת מצוד אחר התוקף. בעקבות התקיפה, המשטרה תגברה את הכוחות המפטרלים באזור, כשבמקביל פרסמה את תמונת החשוד במעשה. הליגה נגד השמצה בניו יורק וניו ג'רזי מציעה פרס של 5,000 דולרים למי שיספק מידע על התוקף.

הציצית של אברהם גופין שהותקף בברוקלין
הציצית של אברהם גופין שהותקף בברוקלין | צילום: טוויטר


"הוא לחלוטין חשש לחייו", סיפר בנו, בני פרידמן. "היה לו ברור שאותו אדם התכוון להרוג אותו. ההערות האנטישמיות שהוא קרא לעברו הפכו את הסיטואציה לכואבת יותר". פרידמן המשיך: "תודה לאל הכול בסדר עכשיו, אבא שלי מרגיש טוב".

תמונת החשוד בתקיפת אברהם גופין
תמונת החשוד בתקיפת אברהם גופין | צילום: חדשות 13

ראש העיר ניו יורק, ביל דה בלאזיו, גינה את המעשה: "מחלקת פשעי השנאה של משטרת ניו יורק חוקרת את המעשה הנבזי והאלים הזה ואנו נמצא את התוקף", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "אנו נגן בכול מחיר על הקהילות בעיר מפני שנאה ואלימות". לבסוף איחל לבני פרידמן באופן אישי החלמה מהירה של אביו. בתגובה, הודה לו פרידמן וברך אותו על התמיכה.