הבריטית שהתלוננה על האונס בקפריסין – הורשעה בהטרדת הציבור

בית המשפט בקפריסין הרשיע את בת ה-19 כי בדתה את האונס הקבוצתי שעליו התלוננה. זאת, לאחר שקבע כי הודאתה בפני החוקרים קבילה. הצעירה צפויה לרצות עונש של עד שנת מאסר אחת

זמן צפייה: 02:40

פרשת המין בקפריסין: הצעירה הבריטית שהתלוננה כי קבוצת נערים ישראלית ביצעה בה אונס קבוצתי באיי נאפה הורשעה היום (שני) בבית המשפט המקומי בהטרדת הציבור, לאחר שנקבע כי בדתה את המעשה. כזכור, לטענת בת ה-19, היא הודתה בפני החוקרים בבדיית האונס לחצים פסולים שהופעלו עליה.

היום, קבע השופט כי הצעירה העלילה על הנערים את התלונה כנקמה על כך שצולמה מקיימת יחסי מין עם אחד מהם, והיא צפויה לרצות עונש של עד שנת מאסר אחת.

עוד בחדשות 13:

הצעירה הבריטית העידה בקפריסין: "יצאתי מהחדר רועדת וצורחת"

"חששתי שהחוקר יהרוג אותי": עדות הצעירה הבריטית מקפריסין

משפט הצעירה הבריטית בקפריסין נדחה; פרקליטה: "הטראומה הוחמרה"

Capture
הצעירה הבריטית מובאת לדיון בהארכת מעצרה | צילום: החדשות 13

לפני כחודש העידה הצעירה בבית המשפט, וסיפרה: "אני לא יודעת כמה מהם אנסו אותי - הצלחתי להתרחק מהם והתחלתי לצרוח". בת ה-19 סיפרה על יחסי המין שקיימה בהסכמה עם בחור ישראלי אותו פגשה מוקדם יותר, ושחזרה: "חבריו ניסו להיכנס, אמרתי 'לא, לא. אני לא עושה את זה'. אמרתי להם שהם צריכים ללכת. נשמעו הרבה צעקות בעברית".

"לא יכולתי לנשום", סיפרה הצעירה. "ניסיתי להטות את הראש שלי הצידה והחברים צעקו, ניסיתי להזיז את רגלי, למשוך את הידיים שלי. לא יכולתי לראות כמה מהם אנסו אותי. התנשמתי, הצלחתי להתרחק מהם והתחלתי לצרוח יצאתי מהחדר כשאני רועדת וצורחת".

Capture
הנערים החשודים בקפריסין

בהמשך עדותה, סיפרה על ביקורה במרפאה הסמוכה למלון: "הייתי מבועת כל כך שהתעלפתי פעמיים. לא יכולתי לשבת זקופה בניידת המשטרה". כשבוע לפני כן, קבע בית המשפט כי הודאתה של הצעירה קבילה, והינה ראייה מרכזית בתיק.

כמה שבועות לפני כן התפרסמה עדותה, שבה ניסתה להסביר ששינוי הגרסה נבע מחשש שחוקר המשטרה בקפריסין יחטוף ויהרוג אותה, אם לא תבטל את התלונה: "אני יכולה לומר ב-100% שחששתי לחיי כשהייתי בתחנת המשטרה". לדברי בת ה-19, "החוקר רצה שאכתוב שהאונס היה מומצא - וצעק עליי שאפסיק לבכות".