רץ עם סכין שלופה לעבר בית כנסת: אדם ממוצא סורי נעצר בברלין

בן ה-23 ניסה לתקוף שני מאבטחים במקום, כשבידו סכין באורך כ-20 ס"מ. הוא נתפס, ושוחרר כעבור זמן קצר. משטרת גרמניה הודיעה כי "כל הכיוונים האפשריים נחקריים - לא בטוח שמדובר מניע פוליטי"

כוחות משטרה בגרמניה
כוחות משטרה בגרמניה | צילום: רויטרס
צעיר בן 23 ממוצא סורי רץ אמש (שישי) לעבר בית כנסת בברלין עם סכין בידו, ונבלם על ידי שני מאבטחים במקום. הוא נעצר, ולאחר שלא נמצא עליו נשק, הוא שוחרר. משטרת גרמניה הודיעה כי "חוקרת את כל הכיוונים האפשריים", ולא בטוח שהאירוע התרחש על רקע מניע פוליטי או טרור. דוברת המשטרה התייחסה לשחרורו ואמרה כי "אין בסיס למעצרו". לכתבות נוספות בחדשות 13: התקיפה בתחנת המשטרה בפריז: הדוקר מקושר לתנועה אסלאמית תקיפה בתחנה: שוטר דקר למוות 4 אנשים בצרפת; 5 נוספים נפצעו 32 שנים להיווסדות הג'יהאד האסלאמי: "נמשיך להגן על עמנו" הצעיר, ששמו מוראד, נולד בדמשק והיגר לגרמניה בשנת 2017.
 ניידת משטרה בצרפת
ניידת משטרה בצרפת | צילום: רויטרס
מוקדם יותר היום דיווח משטרת צרפת דיווחה כי השוטר, שדקר למוות ארבעה אנשים ופצע חמישה נוספים במטה המשטרה בפריז ביום חמישי האחרון, היה מקושר לתנועה הסלפית וכן שלח לאשתו הודעות "בעלות אופי דתי".
כזכור, התוקף, שהיה פקיד מודיעין בעל ותק של 20 שנים היה ככל הנראה מעורב בוויכוח שהתלהט. הוא נורה במקום, ונהרג. על פי דיווח בתחנת הטלוויזיה bfm, השוטר המיר את דתו לאסאלם לאחרונה.
משטרת צרפת דיווחה כי אחת ההרוגות בזירה הייתה שוטרת, וכן כי הדוקר השתמש בסכין מחומר שלא ניתן היה לאתרו בבידוק האבטחה בכניסה למקום.