נסראללה במסר מאיים: "נפגע בכור בדימונה וגם במיכל האמוניה"

מזכ"ל ארגון הטרור הלבנוני הפנה איומים נוספים כלפי ישראל: "האויב טועה אם הוא חושב שהוא יודע הכל, תמיד יש לנו הפתעות"

  "אם לחיזבאללה יהיה כוח בלבנון, זה ירתיע את ישראל מיציאה למלחמה" - כך אמר היום (חמישי) מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, בנאום שנשא ביום השנה לחיסולו של עימאד מורנייה. עוד נטען נסראללה כי המהלך של פינוי מיכל האמוניה - עליו הכריז בית משפט בחיפה השבוע - הוא "עדות לכוח שלנו (חיזבאללה)".
רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת נסראללה איים כי במקרה של מלחמה נוספת עם ישראל, יפגעו הטילים שלו בכור הגרעיני בדימונה ומיכל האמוניה בכל מקום שיימצאו בו: "ישראל יודעת שאנו יכולים להפוך את הכור בדימונה מאיום עלינו לאיום עליה באמצעות הטילים שלנו". לדבריו, ארגונו מסוגל להפוך את "הנשק הראשי של ישראל לאיום על תושבי ישראל עצמם". הוא קרא בדבריו לישראל "לפרק את הכור".
איום על מיכל האמוניה
איום על מיכל האמוניה
על היערכות הארגון בלבנון אמר: "אם חיזבאללה ייחלש - ישראל תראה בכך הזדמנות למלחמה. התמיכה בחיזבאללה בלבנון מגנה על הלבנונים ממלחמה". בנוסף שאל מזכ"ל ארגון הטרור: "מה יקרה לישראל אם תצא למלחמה כעת? שאלת המלחמה נוגעת לזירה הפנימית, לא לטראמפ". חלק נוסף בנאומו הקדיש נסראללה להתנגדות ואמר כי עליה להיות "מוכנה לכל קרב, האויב יודע מה מרתיע אותו". הוא הדגיש כי קרבות אוויר לא יוכלו להכריע את המערכה ולהשיג ניצחון - ואף גינה חלקים בעולם הערבי שלדבריו "שימשו ככיסוי למתקפה הישראלית ב-2006, הם עדיין כאן". נסראללה אף טען כי ישראל היא שותפה של סעודיה במלחמה בתימן. לדבריו, טייסים, קצינים, ואנשי מודיעין ישראליים הם חלק מהמערכה המתנהלת שם. על בחירת טראמפ, אותה כינה "טיפש", לנשיא ארצות הברית אמר נסראללה כי "זה לא מפחיד אותנו. גם אם הטענות שהוא נתן לנתניהו אור ירוק לפתוח במלחמה בלבנון תתברר כנכונה, העובדה היא שמלחמה לא תלויה באישור מהאמריקנים. אנחנו שומעים את האיומים האלה מאז 2006, הדיבורים על מלחמת לבנון השלישית".
''לחזק את התמיכה בחיזבאללה בלבנון''
''לחזק את התמיכה בחיזבאללה בלבנון''
נסראללה הבהיר כי מדיניות טראמפ באזור "לא ברורה עדיין" וסיים באיום נוסף כלפי ישראל: "האיומים לא חדשים, הלחץ של הישראלים קבוע - אבל הנהגת האויב טועה אם היא חושבת שהיא יודעת מספיק על ההתנגדות - תמיד יש לנו הפתעות, זו חלק מהאסטרטגיה".