מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה: "לבנוני חדר לישראל, זו תבוסתה"

אחרי התקרית במהלכה חדר אזרח לבנוני לשטח ישראל, מזכ"ל חיזבאללה לועג בנאום מוקלט ששודר בלבנון. "זו הכרה בניצחון לבנון, ובתבוסת המוחצת של ישראל", אמר

חסן נסראללה (ארכיון)

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה לעג הערב (חמישי) לישראל בנאום מוקלט ששודר בלבנון. המזכ"ל התייחס לתקרית במהלכה חדר לשטח ישראל אזרח לבנוני שאותר בקריית בשמונה, וטען כי כל אמצעי ההגנה שהוקמו על גדר המערכת - אינם יעילים. "בניית גדר לאורך הגבול - תבוסה מוחצת לישראל", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 

"שמענו בימים האחרונים שישראל רוצה לבנות גדר בטון מראש הנקרה לחרמון", ציין נסראללה במהלך דבריו. "בשנים האחרונות, הישראלים בנו גדרות, התקינו מערכות התרעה וערכו תמרונים. למרות זאת, לפני כמה שבועות תושב לבנוני הצליח לחצות את הגדר, לעבור את כל אמצעי הביטחון, וצעד על רגליו עד תחנת האוטובוס בקריית שמונה. זה הבהיל את האויב וחשף שכל האמצעים האלה חסרי תועלת".

"בשל כך, בישראל החליטו להאיץ את בניית גדר הבטון מעל האדמה", הסביר מזכ"ל חיזבאללה. "בעזה בונים גדר מתחת לאדמה, ובגדה בנו קודם לכן. עכשיו רוצים לבנות עוד גדר - והם (הישראלים) עוד יבנו. הדבר מלמד על ההכרה בניצחון לבנון, בתבוסתה המוחצת של ישראל, ובקריסת התכנית להקים את ישראל הגדולה".

סיור ההסברה של חיזבאללה. איש חיזבאללה על גדר הגבול (ארכיון)
סיור ההסברה של חיזבאללה. איש חיזבאללה על גדר הגבול (ארכיון) | צילום: Nasser Atta

"כשישראל בונה גדרות גבוהות היא חלשה", קבע נסראללה. "כשישראל מציבה גדר גבוהה בעזה - גם שם היא חלשה. ישראל תמיד הייתה החזקה, השולטת ואנחנו החוששים והפוחדים. היום אחרי כל הניצחונות ושינוי המשוואה בלבנון - הגדר מבטאת את פחד החיילים הישראלים מאזרחים שחוצים אותה. במובן הצבאי זה מצוין".

בעקבות החדירה: סגן מפקד הפלוגה הודח

האירוע אליו התייחס נסראללה התרחש לפני כשבועיים, אז אותר האזרח הלבנוני בתחנה המרכזית בקריית שמונה. כשבוע לאחר מכן, פרסם דובר צה"ל את מסקנות התחקיר בפיקוד הצפון, במסגרתן הוחלט לתת הערה פיקודית למג"ד ולהדיח את סגן מפקד הפלוגה שהייתה אמורה למנוע את החדירה.

"לקחי האירוע יועברו לכוחות וכמו כן, יתבצעו תחקירים משלימים מקצועיים נוספים, וזאת על מנת למנוע הישנות מקרים מסוג זה בעתיד", נמסר מדובר צה"ל. כחלק ממסקנות האירוע ניתנה למג"ד הערה פיקודית והודח מתפקידו סגן מפקד הפלוגה. בנוסף יועמדו לדין משמעתי 4 קצינים וחיילים.