אלק בולדווין בריאיון ראשון: "מישהו אחראי לירי הזה - וזה לא אני"

השחקן האמריקני שירה למוות בשוגג בצלמת על סט צילומים בניו מקסיקו, התראיין לראשונה ל-ABC ואמר כי איננו אחראי למקרה הקשה שאירע על סט הצילומים. "בכנות, אם הייתי מרגיש שאני אחראי לזה - אולי הייתי הורג את עצמי"

זמן צפייה: 03:08

השחקן האמריקני אלק בולדווין, שירה למוות בשוגג בצלמת על סט צילומים בניו מקסיקו, אמר אתמול (חמישי) שהוא חש בעצבות וחרטה עמוקים על הירי – אך איננו אחראי לכך. לדבריו, "מישהו אחראי למה שקרה, ואני לא יכול להגיד מי זה - אבל זה לא אני".

בולדווין התייחס אתמול לראשונה, בראיון מול ג'ורג' סטפנופולוס ל-ABC, אל הירי שאירע ב-21 באוקטובר על הסט של המערבון "חלודה". לטענתו, אמר כי "בכנות מלאה, אם הייתי מרגיש שאני אחראי לזה, אולי הייתי הורג את עצמי". בולדווין אמר בראיון לחדשות כי חשוב לחוקרים לגלות מי האדם ששם את הכדור באקדח שבו ירה בולדווין, אשר היה אמור להיות ריק מקליעים - והביא למותו של צלמת הקולנוע האלינה האצ'ינס, ופציעתו של הבמאי ג'ואל סוזה.

"יש רק שאלה אחת שעדיין צריך לפתור – והיא, מאיפה הגיע הכדור החי לסט הצילומים?" הוסיף בולדווין. "אני לא לחצתי על ההדק על דעת עצמי. לעולם לא הייתי מכוון אקדח לעבר אף אחד, ולוחץ כך על ההדק. לעולם לא". לדבריו, הצלמת בעצמה ביקשה ממנו לכוון את האקדח לכיוון בית השחי שלה, ממש לעיני המצלמות.

לבסוף, התייחס לסיומו המר של צילומי סרט המערבון, דלי התקציב: "הסרט הזה גרם לי לאהוב שוב את תעשיית הסרטים, באמת חשבתי שעלינו על משהו, זה היה בהישג יד - ואז האקדח הזה פשוט בא והרס את הכל".

כזכור, חלקי מאנשי הצוות שהשתתפו בצילומים סיפרו כי שישה או שבעה מפעילי ציוד צילום עזבו את הסט שעות לפני הטרגדיה, וכי במהלך הצילומים היה לפחות ירי אחד שבוצע בשוגג מאקדח ששימש כאביזר בסט של הסרט. בנוסף, העידו חלק מאנשי הצוות כי הם לא קיבלו שכר עבור שלושה שבועות של עבודה על הסרט, והעידו בפני העיתון לוס אנג'לס טיימס כי באתר הצילומים הייתה בטיחות לקויה בכל הקשור לאקדחים, וכי הנחיות הקורונה לא נשמרו.