מלך ירדן: "היחסים עם ישראל במצב הגרוע ביותר אי פעם"

עבדאללה התייחס במרומז בכנס בניו יורק לפלונטר הפוליטי: "הסיבה לכך שהיחסים במצב כזה, היא העניינים הפנימיים בישראל. מקווה שתוכל לקבוע את עתידה בתקופה הקרובה"

זמן צפייה: 00:39

עבדאללה מלך ירדן אמר היום (שישי) בכנס בניו יורק כי "היחסים של ירדן עם ישראל נמצאים במצב הגרוע ביותר אי פעם". עבדאללה התייחס גם לפלונטר הפוליטי: "הסיבה לכך שהיחסים במצב כזה, היא העניינים הפנימיים בישראל. אני מקווה שישראל תוכל לקבוע את עתידה בשבועות ובחודשים הקרובים".

בשבוע שעבר פרסמה לשכתו של עבדאללה תמונות מהביקור שערך ביחד עם בנו, יורש העצר חוסיין, באזור נהריים, שהוחזר לירדן בתום הסכם החכירה, שנחתם מולה עם חתימת הסכם השלום לפני 25 שנה. מאות ישראלים הגיעו בסוף השבוע לאי השלום, כדי להספיק לבקר באזור בפעם האחרונה.

עבדאללה מלך ירדן
עבדאללה מלך ירדן | צילום: רויטרס (ארכיון)

בתוך כך, במסיבת עיתונאים שערך, התייחס שר החוץ של ירדן, איימן א-ספדי, להחזרת המובלעות לירדן וטען כי "הצענו לישראל לקנות ממנה את נהריים לפני סיום תקופת החכירה, אך היא סירבה". השר הוסיף כי ישראל הציעה להאריך את תקופת החכירה, אבל במקרה זה, ירדן סירבה לכך.

מלך ירדן, בביקור שערך ביחד עם בנו, יורש העצר חוסיין, באיזור נהריים
מלך ירדן, בביקור שערך ביחד עם בנו, יורש העצר חוסיין, באיזור נהריים | צילום: חדשות 13

[brightcove_iframe video_id='news-politics-state-policy-20191109-1708' autoplay='0' credit='' desc='סגירת הגבול במובלעת נהריים' kid='1_8f0n1ao9' duration='30'']

השר הירדני אמר כי "ההחלטה לסיים את חכירת המובלעות היא החלטה המשרתת את האינטרסים של ירדן והחלטה שנעשתה בהתאם להסכם השלום, שאליו היא תשאר מחוייבת". לדבריו, מדינתו "תרשה לחקלאים הישראלים להיכנס לאזור צופר, על מנת לקצור את מה שהם זרעו, אבל בהתאם לחוק הירדני".