טיסה היסטורית ומרגשת של ארקיע מיעד לא שגרתי אל תל אביב

חברת ארקיע הפעילה אתמול לראשונה טיסה מלילונגווה בירת מלוואי שבדרום מזרח אפריקה לתל אביב. הטיסה המיוחדת הופעלה להבאת עובדים לענף החקלאות בישראל.

מטוס ארקיע

לצד ביטול של חברות זרות וצמצום היעדים במהלך מלחמת חרבות ברזל, אנו עדים לאורך כל החודש וחצי האחרונים בהתגייסות של חברות התעופה הישראלית, המפעילות, בין היתר, גם טיסות ליעדים שאינם בלו"ז הטיסות הסדיר שלהם, בין אם להחזיר אזרחים ישראלים מחו"ל, טיסות מטען מיוחדות או כמו במקרה של הטיסה שנחתה אתמול מלילונגווה בירת מלוואי שבדרום מזרח אפריקה - הבאת עובדים לענף החקלאות בישראל

הפרויקט צלח בסיוע ומאמץ מיוחד של קונסול מלוואי בישראל, ניר גז, בשיתוף חברות ישראליות.  190 נוסעים מלוואים הגיעו בטיסה הראשונה המיוחדת.

השדה בלילונגווה שבשעת ההמראה של הטיסה סגור בימים רגילים, נפתח במיוחד עבור הטיסה המיוחדת.

מכיוון שצוות השדה עבד במתכונת מצומצמת כל צוות הטיסה של ארקיע, הטייסים, הקב"ט, עובדי הבטחון הקונסול  העמיסו בעצמם את הכבודה לבטן המטוס.

 

כתבות נוספות ב-mood:

 

ניר גז קונסול, מלוואי בישראל: "אחרי שבועות של פעילות מדינית ושת״פ מלא עם רשימות ההגירה בארץ ובמלוואי, יצאה לדרך הרכבת האווירית של עובדים בתחומי החקלאות והתעשיה. עובדים אלו יעזרו למשקים הרבים בארץ שננטשו מהעובדים ברגע שמבצע חרבות ברזל התחיל.

אני חייב לציין את הרתמות חברת ארקיע, החל מצוות ההנהלה ועד הצוותים באוויר ובקרקע, תחושת השליחות שלוותה את הטיסה המיוחדת הזאת הורגשה לכל אורך הדרך.  יחסי ישראל מלוואי היו ונשארו מצויינים מאז ומתמיד ,ומהלך כזה יחזק מאוד את יחסים והכלכלות של שתי המדינות"

טיסת ארקיע מלילונגווה בירת מלוואי
טיסת ארקיע מלילונגווה בירת מלוואי | צילום: דוברות ארקיע

 

האם מלוואי עשויה להפוך ליעד תיירותי?

במידה והטיסות ממלוואי יימשכו, הלוא שהטיסות לאפריקה יוכלו לשמש למטרות תיירות. מלוואי הינה מדינה ענייה המתפרנסת בעיקר מחקלאות (ולכן נבחרה לסייע לישראל), אבל היא כוללת גם אתרי תיירות כגון טיולי ספארי בג'ונגלים, רכיבה על סוסים, שמורות טבע ופארקים לאומיים, אגם מלוואי - אגם מים מתוקים המתפרש לכל אורכה של המדינה, בו מתקיימת פעילות של צלילה וספורט ימי וכפרים אותנטיים עם אנשים מסבירי פנים.

מלוואי שוכנת בין מוזמביק, זמביה וטנזניה. אורך הטיסה אליה 6 שעות.

אגם מלוואי
אגם מלוואי | צילום: AlexandraMamaeva from Pixabay