לפני ליל הסדר או אחריו: מתי תוכלו לחסוך עד 192% במחירי הטיסות בפסח?

וינה, אתונה, דובאי ובוקרשט הם חלק מהיעדים המבוקשים ביותר של הישראלים בפסח. כמה זה יעלה לנו, מתי הכי משתלם לטוס, ואיפה תוכלו לחסוך עד אלפי שקלים במחירי הטיסות?

דובאי, מהערים היפות באיחוד האמירויות
דובאי, יעד מוביל לפסח | צילום: שאטרסטוק

הישראלים כבר מתכננים את חופשת הפסח, ונפח החיפושים וההזמנות לחופשה במהלך הפסח גדל עם תחילת השנה האזרחית החדשה בכ-20%. רוב הישראלים מתכננים את החופשה שלהם בחו"ל, כשהיעדים המבוקשים ביותר הם לונדון, דובאי, פריז, בוקרשט, וינה, אתונה, בנגקוק, מדריד וניו יורק. בנוסף זיהו בטרווליסט כי השנה, בפסח הקרוב, זמן החופשה התארך מ-4 לילות לחופשה ממוצעת לכדי 6 לילות בממוצע.

חשיפה: פער של עד 192% במחירים של הטיסות ליעדים החמים בחופשת הפסח

מתי כדאי לטוס?

בניסיון להוזיל את עלויות החופשה, רבים בוחרים להתגמש מעט בתאריכים שהם מחפשים, מה שמעלה את הסוגייה – האם משתלם יותר לטוס בליל הסדר, לפניו, או בחול המועד? טיסה לפני חול המועד נמצאה זולה יותר ביעדים המבוקשים מאשר טיסה בחול המועד או בליל הסדר, עם פער של עד 192% במחיר בטיסה לאתונה. הפער הנמוך ביותר של 11% נמצא בפריז. ההבדלים במחירים בין טיסה בחול המועד לטיסה בליל הסדר יחסית שוליים ברוב היעדים, אך טיסה לבנגקוק רושמת את הפער הגבוה ביותר ביניהם עם 44% פער.

 

כתבות נוספות ב-mood תיירות

 

התפלגות מחירי חבילות הנופש מציגים תמונת מצב דומה, לפיה גם חבילת נופש לפני ליל הסדר תהיה המשתלמת ביותר, עם פער של עד 103% במחיר בנסיעה לשארם א-שייח' לפני ליל הסדר לעומת נסיעה במהלך ליל הסדר. שארם גם רושמת את הפער הגבוה ביותר במחיר בין ליל הסדר לחול המועד: 48%. הפער הנמוך ביותר במחירים בין האופציות השונות הוא לאיסטנבול עם 7% פער.

אתונה
פער של עד 192% במחיר בטיסה לאתונה | צילום: מיכל בן ארי מנור