טיולי פריחה לכל המשפחה - שלוש המלצות צבעוניות במיוחד

ביקשנו מבלוגר הטיולים ילדטבע לרכז בשבילנו שלוש המלצות לטיולי פריחה פחות מוכרים ובתקווה לא עמוסים, ששווה לכם לעשות בחורף האביבי והצבעוני הזה

150180233 1314735762244037 568

שילוב נדיר של כמה מרכיבים בשבועות האחרונים, הביא לביקוש אדיר לטיולי פריחה ע"י קהל המטיילים. מצד אחד פקק הסגר שהשתחרר ומצד שני סגירת השמיים שמונעת מאיתנו לצאת למחוזות נעימים ופחות לחוצים. תוסיפו לתבשיל מזג אוויר אביבי ומלא בשמש באמצע החורף שגרם לפרחים להתבלבל קצת ולפרוח מוקדם מהצפוי וכולם יחד, ותקבלו ביקוש אדיר לטיולי פריחה ברחבי הארץ ע"י משפחות צמאות לקצת אוויר צלול ונקי ולמרחבים ירוקים.

אז קודם כל סתם שתדעו שבחודשיים הקרובים כל טיול הוא טיול פריחה. זה נכון שיש מקומות שנחשבים ללוקיישנים מוצלחים כדי להצטלם ולהעלות לאינסטגרם תמונה שלכם מתחבקים עם תורמוס או בפוזה של היידי בת ההרים ליד מרבד של כלניות... זה נכון, לא מתווכח. אבל בגדול כל מסלול טיול בארץ, פורח ויפה עכשיו. הפריחה יכולה לבוא במקבצים או מרבדים או בבודדים, אבל באמת שהכל פורח ויפה גם אם הטיול לא נחשב "טיול פריחה".

בכל מקרה, הנה שלוש המלצות לטיולים שכוללים גם יופי של פריחה. צאו, טיילו ובבקשה שמרו על הנקיון וקחו את הזבל שלכם אתכם.

נחל ראש פינה – בין השקדיות

אחד מהמסלולים היפים של הגליל, מתחיל ומסתיים בראש פינה הישנה. בעונה הזו פורחות לאורך המסלול המוני שקדיות שצובעות את מדרונות ההר בלבן. למרגלות השקדיות אלפי עלי כותרת לבנים שקצת קצת נראים כמו שלג במבט ראשון. ההליכה במסלול ברובה לצד נחל ראש פינה שזורם כל השנה בחינניות. לאורך המסלול המון פינות לפרוס מחצלת עם ערכת פיקניק (הבנתי שיש טרנד כזה כרגע) ולהנות מהנוף הגלילי והאוויר הנקי.

וויז –
דרך בן אריה בראש פינה. חונים בקצה העליון של הרחוב, ומחפשים בקצה הרחוב את היציאה למסלול המסומן בצבע שחור.
תוכלו ללכת כמה שתרצו בשביל השחור ולחזור חזרה כשתמצו ותמצאו את הלוקיישן המושלם לתמונה. אם תרצו להמשיך למסלול מעגלי שאורכו כשלושה וחצי קילומטרים, לכו בשביל השחור במעלה הנחל עד לפיצול שבילים עם שביל ירוק. נפנה ימינה עם הסימון הירוק ונצעד בשביל הרחב והנוח מעל הנחל ומעל נופי עמק החולה וראש פינה. אחרי בערך קילומטר הליכה מגיעים לשביל כחול שיקח אותנו ימינה במורד חזרה לערוץ הנחל ומשם חזרה לרכב.

Twkmyp
נחל ראש פינה: בעונה הזו פורחות לאורך המסלול המוני שקדיות

המסלול בנחלי תלכיד-פיראן – נופים ומרבדי פריחה

בצפון בקעת הירדן מסתתר אחד המסלולים היפים של העונה, בונבון אמיתי. החוכמה במסלול בתלכיד-פיראן היא להגיע בדיוק בזמן. אם תצליחו לקלוע בול בפוני, תהנו מפריחה מרהיבה של כלניות לצד מרחבים ירוקים ואפילו מספר נקודות פריחה של אירוס הגלבוע המרשים והריחני. הפריחה במסלול קצרת מועד כי מהר מאוד מזג האוויר בבקעה הופך לחם ומייבש את הפריחה חיש מהר.
מדובר במסלול מעגלי לא ארוך (כשלושה קילומטרים) אבל חלקים ממנו מצריכים עליה וירידה בסולמות המקובעים במצוקי הסלע ואפילו קטע קטנטן של זחילה בתוך מערה שנוצרה מנפילת סלע ענקי אל ערוץ הנחל.

וויז –
חניון נחל תלכיד. מדובר בחניון עפר גדול מסודר ומשולט, הכניסה חינם.
מהחניון נלך בשביל מסומן כחול לכיוון דרום במקביל לכביש ואחרי בערך 400 מטרים נפנה עם השביל הכחול ימינה אל תוך ערוץ נחל תלכיד. מכאן השביל הופך לצר ומכניס אותנו אל בין מצוקי הנחל. בחלק מהמקומות כאמור תצטרכו להעזר בדרגיות ברזל המקובעות בסלע. אחרי העליה בערוץ נחל תלכיד נגיע לפיצול שבילים בו נפנה שמאלה לסימון ירוק. בקטע הזה הנוף נפתח ולפניכם מרחבים ירוקים שאם הגעתם בזמן הנכון מלאים בפריחה של כלניות. מיד אחרי הפניה שמאלה כדאי לרדת מהשביל המסומן ולעלות על הכיפה שמצד שמאל לכם. משיא הגובה נשקף נוף מרהיב של בקעת הירדן והרי הגלעד בצד השני של הגבול, מקום מושלם לפק"ל קפה.
נמשיך עם השביל הירוק עד לפיצול שבילים בו נפנה שמאלה לסימון האדום שיוריד אותנו בערוץ נחל פיראן. גם פה תאלצו להשתמש בדרגיות המקובעות בסלע ולרדת מספר מצוקונים מול הנוף הנהדר. עם ההגעה חזרה לכביש פונים שמאלה עם הסימון האדום שהופך בהמשך לכחול חזרה לרכב.

הערה:
באמצע שבוע יש לתאם את הטיול מול הצבא מאחר ומדובר בגבול שטח אש.

תלכיד פיראן
בצפון בקעת הירדן מסתתר אחד המסלולים היפים של העונה | צילום: אביחי שקד, ילדטבע

גבעות הפרחים ליד קיבוץ מעגן מיכאל 

לא יכולתי שלא להמליץ גם על מוקד פריחה מיוחד במינו שלא מצריך הליכה ארוכה מדי ויכול להתאים לקטנטנים. כמה פעמים נסעתם על כביש החוף וחלפתם על קיבוץ מעגן מיכאל מול זכרון יעקב, בלי אפילו להסית את המבט מהדרך לעבר גבעות הכורכר שמשני צידי הכביש.
הרבה פעמים... אני יודע.
אבל, ממש עכשיו הופכות כמה גבעות כורכר ליד הקיבוץ למוקד של פיצוץ צבעים ופריחה מיוחדת במינה. ואני מדבר כאן על מרבדים של רקפות, כמה מקבצים מרהיבים של כלניות ובתוך כל היופי הזה גם צבעונים ואפילו סחלבים אם תגיעו למקום סביב תחילת מרץ. בין מקבצי הפריחה הוכשרו שבילי הליכה מסודרים ככה שאפשר להסתובב בלי לרמוס את הפריחה היפה.

וויז –
פארק הדייג של מעיין צבי, שם נפנה שמאלה (דרומה) במקביל לכביש החוף כשמימין לנו בריכות דגים ומשמאל גבעות הכורכר. אחרי בערך דקה של נסיעה נגיע אל מוקד הפריחה המשולט לצד דרך העפר.

הערה:
המקום עמוס בשבתות, רצוי להגיע ביום שישי או באמצע השבוע.

Qqlprt
צפון אדום זה כאן, מעגן מיכאל | צילום: אביחי שקד

הכותב מנהל את בלוג הטיולים ילדטבע, מוזמנים לקרוא עוד המלצות או לקפוץ גם לאינסטגרם שלו yeled_teva@